Szykują się spore zmiany – nowe pracownie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach

środa, 13.4.2022 08:29 1157 0

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach powstaną trzy nowoczesne pracownie: chemiczna, gastronomiczna i mechaniczna. Prace w ramach zadania poprawy infrastruktury dydaktycznej i dostępności dla osób niepełnosprawnych już trwają.

 

W ramach projektu „Poprawa infrastruktury dydaktycznej i dostępności dla osób niepełnosprawnych szkół zawodowych Powiatu Ząbkowickiego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ZSP Ziębice powstają aż trzy nowe pracownie: nowoczesna pracownia chemiczna, rozbudowana pracownia gastronomiczna oraz zupełnie nowa pracownia mechaniczna.

Nadrzędnym celem owego projektu jest dostosowanie systemu kształcenia zawodowego w powiecie ząbkowickim do wyzwań nowoczesnej gospodarki i oczekiwań regionalnego rynku pracy. Odpowiednie doposażenie pracowni zawodowych pozwoli naszej młodzieży uczyć się przyszłego fachu w warunkach zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy.

Aczkolwiek, obecny stan owych pracowni daleki jest od efektu końcowego, to już niebawem uczniowie będę mogli korzystać z w pełni nowoczesnych warsztatów.

-  W szkole zawodowej w Ziębicach za kwotę prawie 1 mln złotych przebudowane są obiekty na cele dydaktyczne tj. pracownię mechaniczną i gastronomiczną oraz wykonywany jest remont pracowni chemicznej. W ramach tego projektu oraz drugiego unijnego projektu dokonujemy zakupów do szkół zawodowych w Ząbkowicach Śląskich i w Ziębicach. Dlatego zachęcam młodzież do wyboru naszych szkół zawodowych na terenie powiatu ząbkowickiego czy to technikum, czy szkół branżowych w Ząbkowicach lub w Ziębicach. Obecnie powiat realizuje projekty edukacyjne za kwotę ponad 8 mln złotych, w których nauczyciele podnoszą swoje kwalifikacje, uczniom proponujemy wysokopłatne staże zawodowe. Sprzęt jaki zakupujemy do szkół z dofinansowaniem unijnym jest sprzętem nowych technologii”. Zakończenie projektu planowane jest na marzec 2023 r. - komentuje starosta ząbkowicki, Roman Fester. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)