komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny


Szkoły średnie otrzymały sprzęt dla uczniów do zdalnego nauczania

czwartek, 28.5.2020 10:30 , komentarze: 1 , odsłony: 722
kategorie artykułu:

W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic
w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” powiat ząbkowicki otrzymał grant w wysokości 80 000 zł na realizację projektu pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

Z otrzymanych środków powiat ząbkowicki zakupił 31 laptopów, które będą wykorzystywane do nauki zdalnej przez uczniów szkół podlegających pod powiat. Zakupione komputery zostaną przekazane do szkół i dalej użyczone najbardziej potrzebującym uczniom. Panująca pandemia koronowirusa spowodowała zamknięcie placówek oświatowych i przeniesienie zajęć lekcyjnych z klas do sieci.

- W naszym powiecie, pomimo wielu projektów unijnych, w których zakupywaliśmy laptopy, wciąż wielu uczniów nie posiada w domu sprzętu komputerowego niezbędnego do realizacji obowiązków uczniowskich, bądź są rodziny wielodzietne, w których jeden komputer jest niewystarczający do nauki dla wszystkich dzieci. Otrzymane wsparcie jest dużą pomocą, ponieważ na obecną chwilę nie bylibyśmy wstanie dokonać takiego zakupu z budżetu powiatu. Liczę na to, że zakupione laptopy ułatwią zdalną naukę uczniom naszych szkół - wyjaśnia Starosta Ząbkowicki - Roman Fester.

 

Starostwo Powiatowe

 

Wasze komentarze

Aż się wzruszyłem. A ja ucząc już 39 lat sam...
sobota, 30.05.2020 17:42 autor: aldek
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele