Szkoła Podstawowa w Złotym Stoku w projekcie: „Matematyka w zawodach naszych rodziców”

piątek, 1.10.2021 11:42 404 0

W bieżącym roku szkolnym 2021/2022 w terminie od 09.09.2021 do 15.12.2021 uczniowie klas 7 i 8 realizują projekt pod nazwą „Matematyka w zawodach naszych rodziców”  w ramach projektu grantowego „mPotęga” realizowanego przez Fundację mBanku.

mPotęga to program, który popularyzuje matematykę wśród uczniów. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Zachęca także nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężyli rutynę i utarte schematy.
VIII edycja Programu mPotęgajest skierowana do szkół podstawowych, wyższych, organizacji pozarządowych, bibliotek i grup nieformalnych z całej Polski. Szkoła Podstawowa w Złotym Stoku znalazła się wśród 161 szkół, które zostały zakwalifikowane do programu “mPotęga” z dofinansowaniem 7423,10 zł.
Działania projektowe skierowane do uczniów klas VII– VIII ukierunkowane będą na ukazywanie praktycznego zastosowania matematyki w życiu codziennym, odkrywania powiązań matematyki z zawodami wykonywanymi przez rodziców uczniów.

Celem realizacji projektu jest także rozwijanie zdolności poznawczych uczniów oraz przedsiębiorczości, kreatywności i umiejętności rozwiązywania problemów a także angażowanie rodziców do wspólnych działań.

Nad realizacją projektu czuwać będą nauczycielki: Konstancja Nowakowska, Gabriela Pluciak i Edyta Przedwojewska.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)