Szachowe Mistrzynie Wrocławia mieszkają w Ziębicach

środa, 28.11.2018 09:00 1216 1

W sobotę, 24 listopada kolejny raz szachiści z Przedszkola Na Orlej Polanie oraz zawodnicy z Sekcji Szachowej Ziębickie Orły wzięli udział w 26. Otwartych Mistrzostwach Wrocławia w szachach dla dzieci, które odbyły się w MDK Śródmieście we Wrocławiu. To był ostatni, piąty turniej z cyklu Otwartych Mistrzostw.

To były bardzo emocjonujące zawody, w których wzięło udział 66 zawodników. Rozgrywki odbyły się w trzech kategoriach wiekowych. W grupie F - urodzeni w 2012 i młodsi, grało 18 zawodników. W grupie E - zawodnicy urodzeni w 2011 roku, grało 27 szachistów: 7 dziewczynek i 17 chłopców. W grupie D - 21 graczy, rocznik 2010 w tym 6 dziewczynek.

Tempo gry było szybkie, po 15 minut na rozegranie partii dla każdego zawodnika, kojarzenie zawodników komputerowe - systemem szwajcarskim. Każdy uczestnik zagrał: grupa F - 5 rund, grupa E - 6 rund, a grupa D - 7 rund. Każda z grup miała osobną dla chłopców i dziewcząt klasyfikację.

Nasi ziębiccy szachiści kolejny raz spisali się bardzo dobrze!!!

W grupie E – Milena Regner zajęła 1 miejsce wśród dziewczynek, zawodniczka Julita Zych zajęła 2 miejsce, Emilia Stojanowska miejsce 6.

Najlepszy z chłopców Bartosz Poplata-Skalski zajął 4 miejsce, Jakub Pawlak 6 miejsce, Paweł Blicharski miejsce 14.

W grupie D – pierwszy swój turniej rozegrała zawodniczka Oliwia Szczepańska zajmując w swojej grupie wśród dziewczynek 6 miejsce.

W obu grupach E i D, grali zawodnicy Sekcji Szachowej Ziębickie Orły.

W najmłodszej grupie F szachiści z Przedszkola Na Orlej Polanie spisali się równie wyśmienicie, sukces osiągnął najmłodszy uczestnik turnieju czteroletni Adam Zych zajmując 3 miejsce, Maksymilian Kwiatkowski 5 miejsce, miejsce 10 Szymon Opach i Adam Olszyński 11 zawodnik turnieju.

Ponieważ był to ostatni w tym roku turniej z cyklu Otwartych Mistrzostw Wrocławia odbyło się podsumowanie całego rocznego cyklu zawodów. Do klasyfikacji końcowej wliczały się wyniki z czterech najlepiej rozegranych turniejów.

W grupie E, wśród dziewczynek Mistrzostwo Wrocławia zdobyła Julita Zych a Wicemistrzynią Wrocławia została Milena Renger.

W grupie F, również dziewczęta osiągnęły wysokie lokaty, Wicemistrzynią Wrocławia do lat 6 została Zuzanna Nahajowska, a medal brązowy zdobyła Maja Poplata.

To są niesamowite osiągnięcia! Wspaniali zawodnicy, którzy przy szachownicach zostawiają skupienie, umiejętności, wiedzę, spryt, pot, uśmiech, niekiedy także łzy! To jest także wielki wysiłek fizyczny, turniej trwał bowiem 5 godzin! Wspaniałe wyniki! Mistrzynie Wrocławia pochodzą z naszych Ziębic!

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, rodzicom i trenerom sukcesów i doskonałych wyników!