komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 8 maja 2021

Stanislawa, Lizy

Światowy folk powróci do Ząbkowic? Centrum kultury ma pomysł na nową imprezę

wtorek, 27.4.2021 14:10 , komentarze: 2 , odsłony: 2070
kategorie artykułu:

Jest szansa, że folklor z różnych stron Europy i świata znowu zawita do Ząbkowic Śląskich. ZCKiT ma pomysł na zorganizowanie nowej imprezy „Poznajemy Kulturę Świata”.  

Wiele osób do tej pory wspomina z rozrzewnieniem czołową ząbkowicką imprezę, która przyciągała rzesze osób z całej Polski, zapoczątkowaną w 1990 roku Andyjską Fiestę, a następnie Folk Fiestę. Impreza przetrwała do początku lat 2000. Dzięki niej w Ząbkowicach Śląskich wystąpiły folkowe zespoły z najdalszych zakątków świata, a także gwiazdy folkowej sceny. 

Istnieje szansa, że szeroko rozumiana kultura i folklor różnych nacji ponownie zawita do miasta Krzywej Wieży. Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki planuje zorganizowanie imprezy „Poznajemy Kulturę Świata”. W zamierzeniu wydarzenie miało się odbyć  jeszcze w tym roku (pod koniec sierpnia), na razie jednak obostrzenia pandemiczne na to nie pozwolą. Można mieć jednak nadzieję, że kiedy tylko będzie to możliwe w Ząbkowicach Śląskich organizacja tej imprezy dojdzie do skutku, a mieszkańcy i goście otrzymają niezwykle ciekawą propozycję spędzenia czasu. 

Według planów impreza ma być dwudniowa, odbywać się będzie cyklicznie.

- Jesteśmy już po pierwszych rozmowach z naszym partnerskim miastem Cervenym Kostelcem w Czechach – organizatorem słynnego Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego - skąd już odwiedziły nas zespoły z Panamy i Wysp Wielkanocnych. Drugą częścią wydarzenia będzie biesiada, która zaprezentuje kuchnię, muzykę i tańce danego kraju. Na początek planujemy Biesiadę Grecką. Krajów, których kulturę chcielibyśmy zaprezentować jest dużo, więc formuła nie powinna się wyczerpać - mówi wicedyrektor ZCKiT, Stanisław Moderski. 

 

Przypomnijmy, że dzięki współpracy z partnerskim Cervenym Kostelcem w sierpniu 2019 w Ząbkowicach Śląskich wystąpiły dwa dwa zespoły:  Te Manu z Wyspy Wielkanocnej oraz Academia de Proyecciones Folkloricas Esplendor y Cultura z Panamy, które zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez zgromadzonych na rynku widzów. 

 

 

 

Czytaj także: Egzotycznie w Ząbkowicach Śląskich 

 

Wasze komentarze

Stachu to łeb!
wtorek, 27.04.2021 16:11 autor:
wymyślił cos nowego co już było.... to tylko stachu potrafi...
środa, 28.04.2021 08:50 autor: artysta stachu
środa, 5.5.2021 13:36
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa