Świadkowie Jehowy w Ząbkowicach Śląskich wznawiają publiczną działalność

środa, 29.6.2022 10:22 2063

Jeśli w przyszłym tygodniu wybierzesz się na spacer w Ząbkowicach Śląskich zapewne dostrzeżesz, że po przeszło dwóch latach powrócił stały element sprzed pandemii: uśmiechnięci, życzliwi ludzie przy  wózkach z bezpłatnymi publikacjami o pozytywnym przesłaniu. To Świadkowie Jehowy, którzy właśnie w tym miesiącu wznawiają publiczną działalność.

Takie wózki ponownie pojawią się nie tylko w Ząbkowicach Śląskich, ale również w całym województwie, kraju i… na całym świecie, ponieważ wznowienie publicznej działalności przez Świadków Jehowy ma charakter globalny.

"Osobiste rozmowy z ludźmi sprawiają mi ogromną przyjemność" - mówi Ewa Lewandowska. "Kiedy widzę reakcję osoby, którą poruszył werset biblijny, daje mi to wiele radości. Cieszę się też, że przechodnie znowu mają bezpośredni dostęp do literatury, która jest oparta na Biblii. Jest ona wartościowa, ciekawa i praktyczna dla wszystkich ludzi, bez względu na to, jakie wyznają wartości."

Ta chrześcijańska organizacja powraca do publicznej formy działalności po raz pierwszy od marca 2020 roku, kiedy to w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo lokalnych społeczności zawieszono wszystkie osobiste formy kontaktu i zamieniono je na wirtualne.

Świadkowie Jehowy z Ząbkowic Śląskich ponownie planują stanąć z na Rynku.  Oprócz tego lokalni przedstawiciele tego wyznania wznawiają bezpłatne, indywidualne kursy biblijne oraz odwiedziny u osób, które zaprosiły ich do swoich domów. To dokładnie dwa miesiące po tym, gdy Świadkowie ponownie zaczęli spotykać się w swoich miejscach spotkań zwanych Salami Królestwa.

„Chociaż rozumiemy, że pandemia jeszcze całkowicie się nie skończyła, wchodzimy w etap uczenia się życia w nowych okolicznościach” – mówi Zbigniew Malarski, lokalny rzecznik Świadków Jehowy. „Jesteśmy świadomi zagrożeń, które wciąż istnieją, dlatego w tej chwili nie wznawiamy działalności  od domu do domu”.

Dostępność dla przechodniów jest częścią publicznej działalności Świadków Jehowy w Polsce od prawie 10 lat, bo od 2013 roku. Chociaż ta forma działalności pojawiła się najpierw w dużych metropoliach, to szybko przyjęła się również w mniejszych miejscowościach. Świadków Jehowy można spotkać na lokalnych dworcach kolejowych i autobusowych, placach i głównych ulicach miast i miasteczek.

"Ta forma działalności publicznej daje mi dużo radości" - mówi Daniel Felder. "Odkryłem dobrą nowinę z Biblii i chcę się nią podzielić z innymi. To miłe, że część osób zatrzymuje się by dowiedzieć się czegoś więcej. Dziś dociera do nas wiele negatywnych informacji, dlatego nasi rozmówcy bardzo pozytywnie reagują na pokrzepiające słowa z Pisma Świętego."

Aby dowiedzieć się więcej o Świadkach Jehowy, ich historii, wierzeniach i działalności, odwiedź ich oficjalny serwis internetowy jw.org, zawierający treści w ponad 1000 języków.