komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 20 lutego 2019

Leona, Ludomira

Strażacy z KP PSP Ząbkowice wicemistrzami województwa

wtorek, 12.6.2018 07:12 , komentarze: 1 , odsłony: 1681
kategorie artykułu:

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej podczas XV Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym, które odbyły się 7 czerwca br. we Wrocławiu. 

Do rywalizacji stanęło w sumie 26 reprezentacji jednostek z całego województwa dolnośląskiego. W pierwszej konkurencji, jaką był bieg sztafetowy 4x100 m najlepsi okazali się strażacy z Wrocławia, uzyskując czas 66,48 sek. Tuż za nimi z czasem 68,58 sek. znaleźli się strażacy ze Świdnicy. Na trzecim miejscu uplasowali się strażacy z Ząbkowic Śląskich, uzyskując czas 70,23 sek. 

W ćwiczeniu bojowym pierwsze miejsce uzyskała także drużyna z Wrocławia (czas 27,16 sek.). Drugie miejsce zajęli strażacy z Kłodzka (czas 30,17 sek.), trzecie reprezentacja z Ząbkowic Śląskich (30,28 sek.). 

W klasyfikacji generalnej wśród 26 strażackich ekip dolnośląskiej Państwowej Straży Pożarnej, reprezentanci naszego powiatu znaleźli się na drugim miejscu. Trzecie miejsce zajęli strażacy z Kłodzka, a najlepsi okazali się strażacy z wrocławskiej jednostki. 

- To dla funkcjonariuszy reprezentujących Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śl. wielka duma. Wielki wysiłek psychofizyczny oraz wieloletnie doświadczenie może zagwarantować wysokie miejsce w kwalifikacji generalnej w tak specyficznym sporcie jak sport pożarniczy - komentują ząbkowiccy strażacy.

Kierownikiem drużyny KP PSP Ząbkowice Śląskie był Sylwester Dziatłowicz, skład reprezentacji:  Bartłomiej Prorok, Sławomir Sobieraj, Marcin Kolasa, Marcin Duży, Mateusz Stachowicz, Kamil Zębala, Tomasz Obrał, Jakub Kizik, Andrzej Stecyk.

 

 

Wasze komentarze


Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa