komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 22 lutego 2019

Marty, Malgorzaty

Strażacy w ubiegłym tygodniu wyjeżdżali do akcji ponad 60 razy

poniedziałek, 13.8.2018 15:50 , komentarze: 2 , odsłony: 1798
kategorie artykułu:

W ubiegłym tygodniu strażacy z powiatu ząbkowickiego interweniowali ponad 60 razy. Najczęstsze były wezwania do usuwania gniazd szerszeni lub os, ale także do pożarów i wypadków. 

 fot ilustracyjne

W okresie ubiegłego tygodnia  (06.08.2018 – 12.08.2018) Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śl. odnotowało 61 zdarzeń w tym 13 pożarów, 46 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

 Pożary:

 • 6-08-2018 godz. 23.00 Dębowina – pożar budynku mieszkalnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do pożaru pompy ciepła zlokalizowanej w kotłowni budynku. Lokatorzy obiektu opuścili budynek przed przybyciem służb ratowniczych nie odnosząc obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania energetycznego w budynku oraz ugaszeniu urządzenia za pomocą gaśnic proszkowych. Po zakończonych działaniach gaśniczych budynek został oddymiony oraz sprawdzony za pomocą urządzeń wykrywczo-pomiarowych, które nie wykazały ukrytych zarzewi ognia oraz obecności gazów toksycznych. W działania trwające blisko 2 godziny zaangażowano 4 zastępy straży pożarnej.


 • 7-08-2018 godz. 20.08 Przyłęk ul. Kamieniecka – pożar budynku mieszkalnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar rozwijający się w pomieszczeniu kotłowni. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania energetycznego w budynku oraz ugaszeniu pożaru za pomocą jednego prądu wody. Po zakończonych działaniach gaśniczych budynek został oddymiony oraz sprawdzony za pomocą urządzeń wykrywczo-pomiarowych, które nie wykazały ukrytych zarzewi ognia oraz obecności gazów toksycznych. W działania trwające blisko 2 godziny zaangażowano 4 zastępy straży pożarnej.

 • 12-08-2018 godz. 13:11 Stolec – pożar samochodu osobowego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży stwierdzono, że na jezdni drogi wojewódzkiej nr 385 znajduje się samochód osobowy całkowicie objęty ogniem.  Pojazdem podróżował wyłącznie kierowca, który nie odniósł obrażeń w trakcie zdarzenia. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru. W trakcie prowadzonych działań ruch na drodze został wstrzymany.

 • Pozostałe 10 zdarzeń dotyczyło pożarów ścierni oraz słomy pozostawionej na polach.


Miejscowe zagrożenia:

 • 6-08-2018 godz. 7.41 Mąkolno wypadek samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy uderzył w słup energetyczny. Pojazdem podróżowały 4 osoby, które opuściły pojazd o własnych siłach, nie odnosząc obrażeń. W wyniku uderzenia samochodu osobowego doszło od uszkodzenia betonowego słupa, który przechylił się nad jezdnię oraz zawisł na przewodach energetycznych będących pod napięciem. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez zamknięcie drogi, ustawienie pojazdów ratowniczo-gaśniczych, znaków oraz stożków ostrzegawczych. Następnie w sposób doraźny zabezpieczono słup przed upadkiem. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pogotowia energetycznego i usunięciu uszkodzonego słupa działania zostały zakończone.

 • 6-08-2018 godz. 12.59 Grodziszcze – rzeka Jadkowa. Po Przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że w korycie rzeki znajdują się pojemniki z detergentami służącymi do prania. Nurt rzeki wypłukujący środki powoduje powstawanie piany, który rozprzestrzenia się wzdłuż koryta. Działania zastępów straży polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu opakowań z koryta rzeki oraz zbudowaniu zapory celem ograniczenia rozprzestrzeniania się piany oraz substancji szkodliwych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia specjalistycznej grupy ratownictwa chemicznego i wykonaniu pomiarów nie stwierdzono skażenia wody. W działania trwające 3 godziny zaangażowano 7 zastępów straży pożarnej, 2 patrole policji, pracowników nadleśnictwa oraz pracowników Urzędu Gminy Stoszowice.

 • 6-08-2018 godz. 15.38 Strąkowa Budynek mieszkalny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zostali poinformowani, że wewnątrz budynku znajduje się wąż.  Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, schwytaniu gada oraz wypuszczeniu go na wolność z dala od zabudowań gospodarczych.

 • 6-08-2018 godz. 18.40 Kluczowa – otwarcie mieszkania. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w zamkniętym mieszkaniu prawdopodobnie przebywa osoba, która nie daje oznak życia. Po dostaniu się do wnętrza obiektu strażacy odnaleźli ciało lokatora z widocznymi oznakami śmierci. Mieszkanie zabezpieczyli funkcjonariusze policji prowadzący czynności dochodzeniowe

 • 7-08-2018 godz. 20.56 Dębowina – plama substancji ropopochodnej na jezdni drogi krajowej nr 8. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przybycia przedstawiciela zarządcy drogi.

 • 8-08-2018 godz. 6.32 Ząbkowice Śląskie ul. Łubinowa – Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w pomieszczeniu piwnicy doszło do pęknięcia rury doprowadzającej wodę do budynku mieszkalnego. Woda zalewa piwnicę oraz garaż. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zakręceniu głównego zaworu wody zlokalizowanego na drodze dojazdowej do budynku.

 • 8-08-2018 godz. 12.23 Ząbkowice Śląskie ul. Grunwaldzka – pomoc policji w otwarciu mieszkania

 • 8-08-2018 godz. 17:16 Sosnowa – złamany konar drzewa blokuje jezdnię w obu kierunkach

 • 9-08-2018 godz. 19.30 Ząbkowice Śląskie Osiedle XX-lecia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali uwięzionego kota, który utknął pomiędzy uchylonym oknem a ościeżnicą na wysokości 2 piętra. Z uwagi na brak lokatorów wewnątrz mieszkania strażacy za pomocą drabiny przystawnej dotarli do zwierzęcia uwolnili go i wypuścili na wolność

 • 10-08-2018 godz. 00.50 Ziębice ul. Wrocławska Basen. Strażacy zostali powiadomieniu o utonięciu mężczyzny na terenie basenu miejskiego w Ziębicach. Działania zastępów straży polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia oraz przeszukaniu niecki basenu. W trakcie działań pod wodą zlokalizowano ciało mężczyzny, które niezwłocznie wydobyto i przekazano będącemu na miejscu personelowi Zespołu Ratownictwa Medycznego który stwierdził zgon mężczyzny.

 • 11-08-2018 godz. 16.19 Ząbkowice Śląskie ul. Proletariatczyków – przewrócony słup z lampą oświetleniową. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu za pomocą detektora prądu czy w przewróconym słupie nie ma napięcia oraz przekazaniu terenu działań.

 • 12-08-2018 godz. 23.57 Dębowina – zderzenie dwóch samochodów osobowych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się w trakcie jazdy. W jednym z pojazdów znajdował się uwięziony przez zniekształcone elementy karoserii przytomny kierowca. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z  akumulatorów w pojazdach, wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej we wraku pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych oraz przekazaniu osób poszkodowanych pod opiekę personelu Zespołów Ratownictwa Medycznego przybyłych na miejsce. W działania trwające ponad trzy godziny zaangażowano 5 zastępów straży pożarnej, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego, 3 Patrole Policji oraz zarządcę drogi.

Pozostałe zdarzenia związane były ze zgłoszeniami dotyczącymi obecności gniazd owadów błonkoskrzydłych w budynkach. Po weryfikacji zgłoszeń większość zdarzeń została zakończona przekazaniem miejsca zdarzenia właścicielowi obiektu który zobowiązany został do usunięcia gniazda i zapewnienia dalszego bezpiecznego użytkowania obiektu w myśl ustawy „Prawo Budowlane”.

Ponadto w okresie ubiegłego tygodnia odnotowano dwa alarmy fałszywe, które zostały sklasyfikowane w dobrej wierze i dotyczyły dymu widzianego z daleka.

 

 

 

Wasze komentarze

bo to potrafia najlepiej,lansowac sie ,jacy to oni biedni i...
wtorek, 14.08.2018 19:19 autor: niewiarek
A osp bardo płaczą na cały świat ze im źle...
wtorek, 14.08.2018 17:40 autor: Jrd

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa