Strażacy KP PSP Ząbkowice Śląskie po raz czwarty Mistrzami Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym

środa, 27.9.2023 08:11 1986 0

We wtorek 26 września na Stadionie Sportowym ,,Lotnicza”, przy ul. Metalowców we Wrocławiu odbyły się XIX Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym. Zwycięzcami po raz czwarty z rzędu zostali strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Ząbkowicach Śląskich. 

- Dla nas jest to wydarzenie szczególne, ponieważ pozwala w jednym miejscu zgromadzić drużyny sportowe reprezentujące Komendy Miejskie i Powiatowe z terenu województwa, którym zależy na jednym zdobyciu największego pucharu za pierwsze miejsce. Presja jest tym większa, ponieważ mamy na koncie nieprzerwaną passę trzech zwycięstw. Wiec około dwa tygodnie wcześniej rozpoczynamy intensywne przygotowania. Jesteśmy już po Mistrzostwach Polski, gdzie jako jedyna drużyna w skali Kraju zbudowana tylko i wyłącznie z zawodników Komendy, która zwyciężyła w zawodach szczebla wojewódzkiego reprezentowaliśmy województwo dolnośląskie, więc wiele tematów mamy dopracowanych. Lecz tym razem nie jest łatwo zebrać wszystkich na trening bowiem wyskakują służby, wyjazdy do zdarzeń oraz tematy osobiste. Jednak nie podajemy się. Na ostatniej prostej przed zawodami dochodzi do małego zamieszania ,,nasz szybkonogi” st.sekc. Tomasz Robak, który podczas swojego biegu przyśpiesza ruch kuli ziemskiej nie może wziąć udziału w Mistrzostwach. W ostatniej chwili zastępuje go doświadczony ogn. Sławomir Sobieraj, jednak udaje mu się przeprowadzić jeden wspólny trening - mówi mł. kpt. Mirosław Gomółka z KP PSP w Ząbkowicach Śląskich.

Mistrzostwa rozpoczynają się  sztafetą pożarniczą 4 x 100 m z przeszkodami. Ząbkowiccy strażacy wystawili dwie sztafety w składzie ,,SZTAFETA A” : mł. ogn. Sławomir Sobieraj, st. sekc. Marcin Duży, st. str. Łukasz Wilczyński, sekc. Jakub Kizik oraz ,,SZTAFETA B” : sekc. Paweł Soboniak, ogn. Kamil Zębala, ogn. Marcin Kolasa, mł.asp. Bartłomiej Prorok.

- Chłopaki dają z siebie wszystko,  ale nasz najlepszy bieg o 1 sekundę pokonuje reprezentacja Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu. Nie poddajemy się czas na pożarnicze ćwiczenie bojowe. Wiemy, że inne komendy mają przewagę z uwagi na posiadanie motopompy FOX, ale dzięki uprzejmości Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, mogliśmy na niej ćwiczyć od czwartku. Ruszamy na płytę w składzie st. sekc. Marcin Duży, sekc. Jakub Kizik, ogn. Kamil Zębala, ogn. Marcin Kolasa, mł. asp. Bartłomiej Prorok asp. Sylwester Dziatłowicz oraz ogn. Mateusz Stachowicz.  Jesteśmy 20 drużyną, czyli tor jest już mokry i mamy błoto. Dwa starty dwie szanse, udaje nam się wykręcić jak na realia naszego województwa rekordowy czas 26,12 sekundy co daje nam pierwsze miejsce w ,,bojówce”. Sędziowie zliczają punkty, a my nerwowo zaczynamy się kręcić po namiocie - relacjonuje oficer prasowy ząbkowickich strażaków. 

Ostatecznie drużyna KP PSP w Ząbkowicach Śląskich zajęła 2 miejsce w sztafecie, 1 miejsce w bojówce i 1 miejsce w Klasyfikacji Generalnej

- Udało się nam przedłużyć nasze wielkie marzenie, czyli 4 raz z rzędu wywalczyć tytuł Mistrza Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do Naszego sukcesu zwłaszcza Dowódcy JRG oraz kolegom, którzy pozwalali na ostatnie zamiany służb mające na celu przygotowanie się do Mistrzostw.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)