komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 16 lutego 2019

Danuty, Julianny

Strażacy gasili pożar sterty, interweniowali przy wypadkach i zawalonej ścianie

środa, 5.9.2018 14:45 , komentarze: 2 , odsłony: 2347
kategorie artykułu:

W okresie ubiegłego tygodnia  (27.08.2018 – 2.09.2018) Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śl. odnotowało 25 zdarzeń, w tym 9 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe.

fot. ilustracyjne

 Pożary:

 

  • 28-08-2018 godz. 00.01  Laski pożar sterty beli sprasowanej słomy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że sterta była w całości objęta ogniem. Dodatkowo ogień rozprzestrzeniał się w kierunku lasu. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów gaśniczych na stertę objętą ogniem oraz niedopuszczeniu przedostania się ognia na pobliski las. W działania trwające 8 godzin zaangażowano łącznie 9 zastępów straży pożarnej oraz patrol policji.

Pozostałe 8 zdarzeń dotyczyło pożarów ścierni, suchej trawy oraz słomy pozostawionej po żniwach.

Miejscowe zagrożenia:

  • 27-08-2018 godz. 13.34 Dzbanów powalone drzewo na drogę powiatową.

  • 28-08-2018 godz. 3.57 Dębowina kolizja samochodu ciężarowego z autobusem. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do kolizji samochodu ciężarowego z autobusem. Pojazdami łącznie podróżowały trzy osoby, które opuściły pojazdy przed przybyciem służb ratunkowych. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ograniczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych na jezdnię oraz wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. W działania trwające blisko 5 godzin zaangażowano 8 zastępów straży pożarnej, 4 patrole policji, zespół ratownictwa medycznego oraz przedstawicieli zarządcy drogi.

  • 28-08-2018 godz. 19.49 Stary Henryków – zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

  • 29-08-2018 godz. 6.51 Wigańcice – wypadek samochodu ciężarowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w przydrożnym rowie znajduje się samochód ciężarowy wraz z przyczepą. Na miejscu zdarzenia działania prowadził patrol policji. Kierowca pojazdu został zabrany z miejsca zdarzenia przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów w pojeździe.

  • 30-08-2018 godz. 15.11 Nowy Dwór wypadek samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do wypadku samochodu osobowego, który w wyniku zdarzenia „dachował” i wypadł z jezdni. Pojazdem podróżowały łącznie trzy osoby, które opuściły pojazd o własnych siłach. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w uszkodzonym pojeździe oraz pomocy personelowi Zespołu Ratownictwa Medycznego w zaopatrzeniu osób poszkodowanych.

  • 30-08-2018 godz. 21.38 Ziębice ul. Kościelna.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do uszkodzenia instalacji elektrycznej wewnątrz budynku mieszkalnego wielorodzinnego. W wyniku usterki lokatorzy widzieli iskry spadające z sufitu na korytarzu. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania energetycznego w budynku.

  • 1-09-2018 godz.15.13 Olbrachcice Wielkie wypadek samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do wypadku samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia pojazd wypadł z jezdni i uderzył w przepust. Pojazdem podróżowały łącznie 2 osoby, które opuściły pojazd przed przybyciem zastępów straży. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w pojeździe.

  • 1-09-2018 godz. 15.53 Starczówek zawalenie się ściany szczytowej budynku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zawalenia się ściany szczytowej w remontowanym budynku mieszkalnym. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zabezpieczeniu uszkodzonego budynku przed wpływem warunków atmosferycznych za pomocą plandek. W działania trwające 3 godziny zaangażowano 3 zastępy straży pożarnej, patrol policji, Zastępcę Burmistrza Ziębic oraz pracowników Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

  • 2-09-2018 godz. 17.12 Ząbkowice Śląskie ul. Ogrodowa powalone drzewo na jezdnię.

Pozostałe zdarzenia związane były ze zgłoszeniami dotyczącymi obecności gniazd owadów błonkoskrzydłych w budynkach. Po weryfikacji zgłoszeń większość zdarzeń została zakończona przekazaniem miejsca zdarzenia właścicielowi obiektu który zobowiązany został do usunięcia gniazda i zapewnienia dalszego bezpiecznego użytkowania obiektu w myśl ustawy „Prawo Budowlane”.

Ponadto w ubiegłym tygodniu odnotowano 4 alarmy fałszywe związane z pożarami ściernisk oraz suchej trawy, a także zdarzenie związane z uszkodzeniem dachu na budynku mieszkalnym. Wszystkie zdarzenia zostały sklasyfikowane jako alarmy fałszywe w dobrej wierze.

 

 

 

Wasze komentarze

Co zrobisz jeden Pan ma malo roboty wiec pisze wspaniale...
czwartek, 06.09.2018 05:50 autor: Fddgtr

poniedziałek, 11.2.2019 09:04
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Praca na GoWork
Praca na GoWork