komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 20 stycznia 2019

Fabiana, Sebastiana

Strażackie warsztaty z WEBEREM

poniedziałek, 21.9.2015 12:32 , komentarze: 0 , odsłony: 4586
kategorie artykułu:

W sobotę 19 września w Kamieńcu Ząbkowickim odbyły się warsztaty dla strażaków z zakresu ratownictwa technicznego prowadzone przez instruktorów grupy WEBER.
Ochotnicza Straż Pożarna w Kamieńcu Ząbkowickim zorganizowała warsztaty szkoleniowe z zakresu ratownictwa technicznego w odniesieniu do nowoczesnych konstrukcji pojazdów. Wzięło w nich udział ponad 30 strażaków z PSP oraz OSP  między innymi ze Złotoryi, Dzierżoniowa, Ząbkowic Śląskich, Kamieńca Ząbkowickiego, Barda, Wiązowa, Bożkowa, Budzowa, Stoszowic, Kamieńca Wrocławskiego, Topoli, Ożar, Piławy Górnej czy Więcławic. 
 
Szkolenie prowadzili instruktorzy należący do międzynarodowej grupy WEBER RESCUE AUSBILDERTEAM, a zajęcia odbywały się w grupach, które rotacyjnie przechodziły przez kolejne stanowiska imitujące różne zdarzenia drogowe. Podczas warsztatów strażacy mogli przećwiczyć, sprawdzić różne warianty dostania się do osoby poszkodowanej i uwolnienia jej, była to doskonała okazja do nabycia i wymiany doświadczeń, pomysłów oraz rozwiązań wykorzystywanych w codziennej pracy strażaków przy różnych zdarzeniach losowych. 


Na uwagę zasługuje fakt, że szkolenie dla uczestników było całkowicie darmowe, uczestnikom zapewniono również wyżywienie. To pierwszy tego typu projekt zorganizowany w Kamieńcu Ząbkowickim. Udało się go zrealizować dzięki pozyskaniu środków finansowych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz wsparciu gminy Kamieniec Ząbkowicki i Gminnego Centrum Kultury i dużej pomocy ze strony AirPress Elżbieta Wanik, Bogdan Wanik Sp. j.

Strażacy również dziękują za pomoc sponsorom: firmie Arendarski, Zbyszko, Arkadiusz Piątkiewicz, KSM Byczeń, Kamar Ząbkowice diler Husqwarna oraz Ryszard Bierut.


Co ciekawe, dzięki firmie AirPress podczas kilkugodzinnych warsztatów testowano nowoczesne ubrania strażackie LION Polska, ponadto można było odwiedzić stoiska firm z branży strażackiej Kadimex oraz Abakus.

 

Wasze komentarze


czwartek, 17.1.2019 09:26
12
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.