Stan techniczny pojazdu - 21-latek przekonał się, że to nie przelewki

piątek, 21.6.2024 11:27 3735 0

Ząbkowiccy policjanci codziennie dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jest to szczególnie ważne przez zbliżającymi się wakacjami. Każdy kierowca powinien przed wyjazdem sprawdzi stan techniczny swojego pojazdu.

Przekonał się o tym 21-latek kierujący volkswagenem zatrzymany do kontroli drogowej za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W pojeździe mężczyzny policjanci ujawnili między innymi niesprawny hamulec postojowy, niesprawne: światło pozycyjne lewe, prawe światło STOP, oraz prawy tylny kierunkowskaz. Dodatkowo kierowca chyba zapomniał, że opony na jednej osi muszą być takie same.

Mężczyzna za stan techniczny pojazdu został przez policjantów pouczony (za niezapięte pasy przyjął 100 złotych mandatu), jednak funkcjonariusze zatrzymali 21-latkowi dowód rejestracyjny i musiał on we własnym zakresie przetransportować samochód do mechanika.

Apelujemy przed zbliżającymi się wakacjami by wyjeżdżając na drogi sprawdzić stan techniczny pojazdu, tak by nie zagrażać sobie ani innym uczestnikom ruchu drogowego, oraz bezpiecznie i bez dodatkowych kosztów dotrzeć do celu podróży.

 

Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)