Średni samochód ratowniczo-gaśniczy przekazany do KP PSP w Ząbkowicach Śląskich

poniedziałek, 17.1.2022 20:43 2481 0

20 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych przekazano do dolnośląskich komend powiatowych i miejskich PSP. Jeden z wozów trafił do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich.   Uroczystości przekazania 4 samochodów ciężkich i 16 średnich odbyła się  17 stycznia w KW PSP we Wrocławiu.


 całkowity koszt zakupu obecnych 20 samochodów, które trafią do 15 dolnośląskich komend, to blisko 19 mln. zł.

- Przekazanie do służby 20 samochodów, co w tej kategorii sprzętu, jest ewenementem, to pierwszy w tym roku, ale bynajmniej nie ostatni krok w procesie modernizacji i zakupów. Dość powiedzieć, że już w marcu odbędzie się uroczyste przekazanie do dolnośląskich komend PSP, kolejnych 12 wozów strażackich oraz specjalistycznego sprzętu.  W planach jest także zakup 14 samochodów gaśniczych do gaszenia pożarów z wykorzystaniem proszku gaśniczego - informuje Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu. 


W trakcie uroczystości okolicznościowe wystąpienia wygłosili: marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, poseł na Sejm RP Paweł Hreniak, prezes NFOŚiGW Maciej Chorowski, zastępca komendanta głównego KG PSP nadbryg. Adam Konieczny, wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski oraz prezes ZWFOŚiGW we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz. W wystąpieniach mówcy m.in. wskazywali na znaczenie wzmacniania potencjału ratowniczego dla bezpieczeństwa państwa i obywateli, a także na konieczność kontynuacji wysiłków podejmowanych w tej ważnej dziedzinie.


Nowe ciężki samochody ratowniczo - gaśnicze weszły na wyposażenie komend Jeleniej Górze, Legnicy, Oleśnicy i Świdnicy. Samochody średnie zasila komendy w Dzierżoniowie, Górze, Jaworze, Jeleniej Górze, Miliczu, Oławie, Strzelinie, Środzie Śląskiej, Świdnicy, Wołowie, Wrocławiu ( 4 sam.) Zgorzelcu i Ząbkowicach Śląskich.

 

foto: UMiG Ząbkowice Śląskie, tekst: KW PSP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)