Srebrna Góra czeka na "Wielką Wodę"

środa, 4.8.2021 19:53 4930 0

W Srebrnej Górze trwają prace przy budowie scenografii do serialu Netflixa "Wielka Woda". Zdjęcia mają się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu, a premiera serialu o powodzi tysiąclecia planowana jest na  drugą połowę 2022 roku.

"Wielka woda" będzie sześcioodcinkowym dramatem katastroficznym w reżyserii Jana Holoubka oraz Bartłomieja Ignaciuka, według scenariusza Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej, rozgrywającym się podczas powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku. Gdy fala powodziowa zbliża się do stolicy Dolnego Śląska, zapada decyzja - aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, należy poświęcić okoliczne wsie i pola. Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności? Trójka głównych bohaterów, postawiona w obliczu sytuacji ekstremalnej, zmierzy się z wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń oraz śmierć niewinnych osób. 

W serialu wystąpi plejada polskich aktorów: Anna Dymna, Jerzy Trela, Tomasz Kot, Agnieszka Żulewska, czy Ireneusz Czop. Natomiast nadal poszukiwani są statyści z naszych okolic. Stawka za każdy dzień zdjęciowy zaczyna się od 100 zł brutto. Wszyscy zainteresowani mogą się zgłaszać przez formularze dostępne na stronie STUDIA ABM.

Zdjęcia do produkcji kręcone będą w Srebrnej Górze, Byczeniu i Osinie Wielkiej pod koniec sierpnia. Już teraz w Srebrnej Górze powstaje scenografia do niektórych scen. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)