Spotkanie z policjantami w Zwróconej w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje"

wtorek, 21.6.2022 14:06 388 0

Zbliżają się wakacje, w związku z powyższym ząbkowiccy funkcjonariusze przeprowadzają szereg akcji i spotkań profilaktycznych w szkołach podstawowych na terenie całego powiatu. Podczas przedmiotowych działań przypominane są ogólne zasady bezpieczeństwa podczas spędzania czasu wolnego. Omawiane są sytuacje, które nie powinny mieć miejsca, a wynikają przede wszystkim z braku posłuszeństwa wobec rodziców/opiekunów.

21 czerwca dzielnicowi odwiedzili szkołę podstawową w miejscowości Zwrócona. Podczas spotkania z uczniami mundurowi promowali założenia kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" i w związku z nią omawiali zasady bezpiecznego kąpieliska i bezpiecznych wakacji również w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze przypominali jak należy się zachować i czego nie należy robić w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą oraz bezpańskim psem.
Mając na uwadze nasze wspólne bezpieczeństwo apelujemy do dzieci i młodzieży, jak również ich opiekunów o zdrowy rozsądek podczas spędzania wolnego czasu oraz letniego wypoczynku.

st.asp. Katarzyna Mazurek

Dodaj komentarz

Komentarze (0)