Spotkanie przedszkolaków z komisarzem lwem i rozmowy z policjantką o bezpieczeństwie

czwartek, 17.11.2022 11:22 229 0

Komendę Powiatową w Ząbkowicach Śląskich odwiedziły przedszkolaki „Wesołego Safari”. Dzieci przypomniały sobie, pod czujnym okiem maskotki dolnośląskiej policji, podstawowe zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz poza nią. Omówili zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz fotelików dla dzieci. Policjanci zachęcali też najmłodszych do używania elementów odblaskowych. Przedszkolaki słuchały porad funkcjonariuszy z wielką uwagą, bardzo aktywnie uczestnicząc w zajęciach. 

Mali słuchacze przedszkola „Wesołe Safari” w dniu 16 listopada odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Ząbkowicach Śląskich. Na miejscu dowiedzieli się między innymi, jakie zagrożenia mogą ich spotkać w drodze z domu do przedszkola i na co zwracać wtedy uwagę, a także czego trzeba unikać. Policjanci przypomnieli przedszkolakom podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, zachowania podczas poruszania się na drodze oraz chodniku. Ponadto mundurowi wyjaśnili, jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Przedszkolaki miały również możliwość spotkać się z maskotką dolnośląskiej policji Komisarzem Lwem i „przybić mu piątkę”. Pomimo początkowego etapu edukacji w zakresie ruchu drogowego, dzieci wykazywały ogromne zainteresowanie ogólnie pojętym bezpieczeństwem. Potrafiły także wskazywać na zagrożenia, również te popełnianie przez swoich najbliższych.

 Tego typu spotkania mają niewątpliwie wpływ na podnoszenie poziomu świadomości dzieci na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa. Na pewno żaden z maluchów nie będzie się teraz obawiał spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

 

asp. szt. Katarzyna Mazurek/ KPP w Ząbkowicach Śląskich

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)