Spotkanie opłatkowe z Nutkami i Watahą

wtorek, 15.1.2019 11:29 1828 0

12 stycznia w świetlicy w Mąkolnie już po raz 17. odbyło się spotkanie opłatkowe, na które przybyli liczni mieszkańcy oraz zaproszeni goście.

Uczestników przywitała sołtys Urszula Wróbel. Wśród przybyłych gości znaleźli się m. in. burmistrz Grażyna Orczyk, wicestarosta Waldemar Wieja, przewodnicząca Rady Miejskiej w Złotym Stoku Elżbieta Ruszkowska, proboszcz złotostockiej parafii ks. Paweł Paździur oraz przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Cecylia Jureczek, Klubu Seniora – Elżbieta Bednarz i funkcjonującego od dwóch tygodni Koła Gospodyń Wiejskich – Barbara Charęza.

Jasełka w Mąkolnie mają co roku niesamowitą i niekonwencjonalną oprawę artystyczną, która jest zasługą zespołu „Wesołe Nutki”, prowadzonego przez Urszulę Wróbel oraz grupy teatralnej „Wataha Stacha”. Scenografia i zaskakujący scenariusz to zasługa Stanisława Braszki.

Podziękowania za oprawę muzyczną należą się również Kazimierzowi Wronie.

Publiczność przyjęła występ gromkimi brawami.

Zadowolenia nie kryła sołtys Urszula Wróbel, która jest inicjatorką wielu działań lokalnej społeczności, czego potwierdzeniem jest zdobycie tytułu sołtysa roku województwa dolnośląskiego za 2016 rok.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)