komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 28 lutego 2020

Romana, Ludomira

Spotkanie Noworoczne Gminy Ząbkowice Śląskie

piątek, 17.1.2020 15:54 , komentarze: 12 , odsłony: 4317
kategorie artykułu:

Przedstawiciele samorządu Ząbkowic Śląskich, jednostek podległych, instytucji, stowarzyszeń, klubów i działaczy społecznych spotkali się w czwartek 16 stycznia w Ząbkowickim Ośrodku Kultury na spotkaniu noworocznym.

 

Spotkanie Noworoczne Gminy Ząbkowice Śląskie, ma być okazją do podsumowań minionego roku i podzielenia się planami na przyszłość. To moment, w którym można podziękować wszystkim pracującym na rzecz miasta i gminy oraz mieszkańców.

- W imieniu swoim i całego samorządu naszej gminy chciałbym państwu podziękować za wasz wkład w budowanie dobrej przyszłości dla mieszkańców. Bez was nie byłoby tych wszystkich sukcesów, jakie nasza gmina w minionym roku osiągnęła. Tworzycie potencjał i kształt naszej małej ojczyzny. Dzięki waszej pracy, zaangażowaniu i umiejętnościom nasza gmina może stale się rozwijać i poprawiać jakość życia naszych mieszkańców - dziękował zebranym Marcin Orzeszek, burmistrz Ząbkowic Śląskich. 

Podsumowując miniony, 2019 rok, burmistrz mówił, że był to dla gminy czas wytężonej pracy. Wykonano 35 zadań inwestycyjnych za ponad 24 miliony złotych, to między innymi remonty dróg w mieście i na terenach wiejskich, rozbudowa bazy sportowej, przebudowa podwórek w centrum miasta, zakup nowych pomocy dydaktycznych do szkół podstawowych wraz z organizacją zajęć dodatkowych. Systematycznie zwiększana jest liczba miejsc w żłobku, czy sprzedawane kolejne działki pod budownictwo jednorodzinne.  Jak dodawał, gmina rozwija się także dzięki inicjatywom prywatnym – budownictwo wielorodzinne i jednorodzinne, rozpoczęcie działalności przez wiele podmiotów gospodarczych, firm produkcyjnych i usługowych.

- Ubiegły rok to także kontynuacja największej inwestycji w najnowszej historii gminy – budowa krytego basenu. Obecnie jesteśmy już na jej ukończeniu. Napełniliśmy już basen wodą, choć jeszcze pływać nie można, i  w najbliższym czasie, mam taką nadzieję, będziemy mogli z niego wszyscy korzystać – mieszkańcy i nasi mili goście – przekonywał Marcin Orzeszek.

Życzenia noworoczne złożył zebranym przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Dominik:

- Niech to będzie rok zrealizowanych planów, spełnionych marzeń i wykorzystanych szans. Niech przyniesie wiele szczęśliwych chwil, nowych pomysłów i działań, które zamienią się sukcesy osobiste i społeczne. Niech wiara i optymizm zawsze towarzyszą budowaniu dobrych relacji z każdym człowiekiem. Niech zatem rok 2020 przyniesie nam wiele okazji do budowy silnej, lokalnej społeczności oraz będzie dobrym czasem dla Ząbkowic Śląskich.

Po wystąpieniach władz gminy, krótki wykład wygłosił pochodzący z Ząbkowic Śląskich Adam Czajkowski, trener biznesu, ekspert w dziedzinie technik perswazji. Następnie scena wypełniła się muzyką i śpiewem, a to za sprawą koncertu Shaty QS. Na końcu przyszedł czas na kuluarowe rozmowy przy poczęstunku. 

 

 

 

 

 

Wasze komentarze

kto by to słuchał tej propagandy
piątek, 24.01.2020 09:34 autor:
pogoda nie dopisala
sobota, 18.01.2020 19:45 autor: bazyli
Nie był zaproszony !!!
sobota, 18.01.2020 12:45 autor: admin
Bardzo dużo młodzieży nawet Stachu przyjechał
piątek, 17.01.2020 16:30 autor:
maly tak on jest wszedzie pewnie znowu szuka sobie korytka
piątek, 17.01.2020 19:10 autor: bazyli
środa, 26.2.2020 08:01
wtorek, 25.2.2020 10:02
wtorek, 25.2.2020 09:41
poniedziałek, 24.2.2020 12:29
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.