komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 21 września 2020

Jonasza, Mateusza

SP nr1: Przygoda w OHZ w Starczowie

poniedziałek, 7.10.2019 12:56 , komentarze: 0 , odsłony: 743
kategorie artykułu:

18 września drugoklasiści Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim  z wychowawcami skorzystali z zaproszenia  prezesa Ośrodka Hodowli Zarodowej pana Wiktora Karola i odwiedzili Fermę w Starczowie.

Celem spotkania było poznanie pracy hodowcy bydła mlecznego oraz wartości odżywczych mleka i produktów mlecznych.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem obserwowali zwierzęta w nowoczesnej oborze, w cielętniku i w hali udojowej. Przyglądali się dojeniu krów  za pomocą profesjonalnego sprzętu sterowanego komputerowo. Podczas wędrówki  po terenie OHZ  dzieci były świadkami pracy  sprzętu rolniczego i przechowywania kiszonki (pożywienia dla zwierząt). Pan Jarosław Macura – przedstawiciel firmy Danone- przygotował w nietypowych warunkach prezentację multimedialną na temat historii jogurtu i jego zalet, piramidy żywienia i zdrowego stylu życia.

W podziękowaniu za oryginalną lekcję uczniowie wręczyli panu prezesowi OHZ  samodzielnie wykonane laurki. Na pożegnanie każdy uczestnik wycieczki otrzymał od przedstawiciela firmy Danone mleczny deser.

Dyrektor szkoły pani Bożena Kołodziej i  wychowawcy- opiekunowie: pani Wioletta Ciborowska, pani  Monika Szczepańczyk i pani Ewa Otfinowska  serdecznie dziękują panu prezesowi i pracownikom OHZ w Starczowie za ciekawe zajęcia, które bez wątpienia wpłyną korzystnie na  kształcenie nawyków żywieniowych uczniów.

                                                                                                                      Ewa Otfinowska

 

Wasze komentarze

SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele