Skatepark w Złotym Stoku gotowy

środa, 7.2.2024 09:12 1802 2

Kolejne zadanie w Złotym Stoku zakończone - gotowy jest skatepark na Humlu.  Na realizację  gmina Złoty Stok pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

2 października 2023r. burmistrz Grażyna Orczyk podpisała umowę na zadanie inwestycyjne – Wykonanie robót budowlanych związanych z zakończeniem budowy Skateparku. Na początku 2023 roku prace na inwestycji zostały przerwane, ponieważ wykonawca nie był w stanie wywiązać się z zapisów umowy i Gmina ogłosiła nowy przetarg na to zadanie. Nadmienić należy, że przy tego typu inwestycjach firmy budowlane muszą się wykazać specjalnymi uprawnieniami i certyfikatami (a firm tego typu jest bardzo mało w Polsce). Ostatecznym wykonawcą zadania był SKY Vector Sp. z o.o. z Legionowa, który zapoznał się z dokumentacja, przejął plac budowy i rozpoczął intensywne prace.

25 stycznia 2024r. komisja dokonała odbioru technicznego obiektu, a pierwszego pokazowego przejazdu dokonał osobiście projektant tej inwestycji sprawujący też nadzór autorski. Jak ocenia projektant – jakość wykonania bowla i komfort jazdy można uznać jako jeden z najlepszych tego typu obiektów w woj. dolnośląskim.

Teren jest już odpowiednio oświetlony, a na wiosnę zostaną posadowione ławeczki, kosze na śmieci, wysiew trawy i nasadzenia.

- Zapraszamy do Złotego Stoku wszystkie osoby, które uprawiają tę specyficzną formę sportu i chcą skorzystać z profesjonalnego obiektu. Ze względu na miejsce usytuowania Skateparku zapewniamy też piękne otoczenie w sąsiedztwie boiska sportowego „Orlik”, placu zabaw dla dzieci oraz niezapomniane widoki. Jednocześnie prosimy potencjalnych użytkowników o zapoznanie się z obowiązującym regulaminem użytkowania obiektu - zachęca gmina Złoty Stok.

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Tik tak piątek, 09.02.2024 15:48
Kto tam będzie bujał?
Ewangelik środa, 07.02.2024 12:43
A co z ewangelikiem, kiedy burmistrz raczy wyjaśnić nam na...