komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 16 kwietnia 2021

Kseni, Cecylii

Ruszyły szczepienia dolnośląskich policjantów

piątek, 26.3.2021 09:06 , komentarze: 13 , odsłony: 2249
kategorie artykułu:

Przykład idzie z góry, dlatego szef dolnośląskich policjantów inspektor Dariusz Wesołowski wraz z funkcjonariuszami naszego województwa przystąpił do szczepienia przeciw COVID-19. Szczepienia dla funkcjonariuszy są ważne przede wszystkim przez pryzmat bezpieczeństwa mieszkańców, o które dbają podejmując każdej doby blisko 1300 interwencji w różnych sprawach tylko na terenie samego Dolnego Śląska.

"Jeśli chcemy wrócić do normalności, wygrać z chorobą, nie ma innej możliwości - trzeba się zaszczepić" - to słowa wypowiedziane przez Alicję Jakubowską, Naczelną Pielęgniarkę MSWiA pod koniec grudnia ubiegłego roku, gdy ruszył Narodowy Program Szczepień.

Teraz przyszedł czas na służby mundurowe. W policyjną rotę ślubowania wpisany jest obowiązek strzeżenia bezpieczeństwa, nawet z narażeniem życia. Te słowa w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy nabrały nowego wymiaru dla policjantów. Służąc i chroniąc codziennie narażają swoje życie i zdrowie znajdując się wśród grup zawodowych szczególnie narażonych za zakażenie wirusem COVID-19. Do chwili obecnej prawie 600 funkcjonariuszy na terenie Dolnego Śląska osobiście doświadczyło zarażenia koronawirusem, co warte podkreślenia - w związku z wykonywaniem zadań służbowych. Każdy przypadek zarażenia powoduje wyłączenie na przynajmniej kilkunastodniowy okres z aktywności zawodowej.

Dlatego szczepienia dla policjantów są ważne przede wszystkim przez pryzmat bezpieczeństwa mieszkańców, o które dbają podejmując każdej doby blisko 1300 interwencji w różnych sprawach tylko na terenie samego Dolnego Śląska.

Przykład idzie z góry i dlatego Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu inspektor Dariusz Wesołowski wraz funkcjonariuszami naszego województwa przystąpił do szczepienia przeciw COVID-19, które odbyło się w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ we Wrocławiu. W pierwszej grupie zaszczepionych przedstawicieli służb mundurowych byli również Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego we Wrocławiu, Komendant Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu - Strachowicach i p.o. Zastępcy Komendanta Regionalnej Straży Ochrony Kolei.

Aby odciążyć służby medyczne, które w tym czasie również zajmują się szczepieniem mieszkańców naszego województwa, policjanci będą przyjmowali dawki do późnego popołudnia oraz w soboty i niedziele.

nadkom. Kamil Rynkiewicz/ KW Policji we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

Czyli stare dobre szczepienie psów
piątek, 26.03.2021 22:01 autor: Dedd
raczej się nie dowiesz...
piątek, 26.03.2021 20:08 autor:
środa, 14.4.2021 10:45
poniedziałek, 12.4.2021 19:27
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.