Rozpoczęła się budowa placu zabaw w Budzowie

wtorek, 12.10.2021 11:42 965 0

Wyczekiwana przez mieszkańców budowa placu zabaw w Budzowie rozpoczęła się w piątek 8 października. 

 W piątek 8 października rozpoczęła się budowa placu zabaw w Budzowie, który ma kosztować ponad 113 000 zł, a na którego utworzenie gmina Stoszowice pozyskała ponad 70 000 zł z PROW 2014-2020 z naboru przeprowadzonego w ramach członkostwa w grupie LGD Qwsi. 

- Taką piękną pogodą rozpoczęliśmy budowę placu zabaw w Budzowie. 900 mkw przeznaczonych dla radości i zabawy naszych najmłodszych i młodzieży. Będą huśtawki, karuzele, urządzenia do wspinaczki i ... Nic więcej nie zdradzę, niech to będzie niespodzianka. Siłownia zewnętrzna, stół do gry w szachy, a także piłkarzyki - będzie można zmęczyć zarówno mięśnie, jak i umysł - poinformował wójt gminy Stoszowice, Paweł Gancarz.

Prace według zapowiedzi miały rozpocząć się początkiem września, stąd niecierpliwi mieszkańcy dopytywali, dlaczego budowa nie ruszyła. 

- Wykonawca robót zwrócił się do gminy z prośbą o wydłużenie terminu realizacji przedmiotu umowy, ze względu na opóźnienia dostaw od zewnętrznych producentów, co z kolei wydłużyło okres oczekiwania na wykonanie usług związanych z malowaniem proszkowym elementów stalowych. Gmina wyraziła zgodę na wydłużenie terminu do połowy października, tj. do 15.10.2021 r. - informuje Doba.pl Urząd Gminy w Stoszowicach. 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)