komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 24 października 2020

Rafala, Marcina

Rocznica powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Budzowie

czwartek, 15.10.2020 10:33 , komentarze: 0 , odsłony: 1382
kategorie artykułu:

Ochotnicza Straż Pożarna w Budzowie została założona 14 października 1945 r., w tym dniu zwołano pierwsze zebranie założycielskie w Budzowie (dawna nazwa miejscowości: Rokitnice). Pierwsza zbiórka druhów OSP Budzów odbyła się 18 października 1945 r. 

Z okazji tej zacnej rocznicy druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Budzowie podjęli decyzję o przekazaniu środków finansowych na rzecz leczenia chłopca Krzysia Jałowca, który zmaga się z chorobą nowotworową i czeka na operację w klinice w Tubingen w Niemczech.

W życiu należy stawiać na człowieka, spotkać się i powspominać będziemy mieli jeszcze nieraz okazje. Zdecydowaliśmy wesprzeć większy cel, jakim jest leczenie 16- letniego chłopca walczącego o zdrowie, spokrewnionego z jednym z druhów naszej jednostki. Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną w kraju i regionie, obowiązek niesienia pomocy potrzebującym staje się wyższym celem. Nasza jednostka pozostaje w pełnej gotowości - mówi Jan Buła Prezes KSRG OSP Budzów.

Rodzicom chłopca, dzięki darczyńcom udało się już uzbierać wymaganą kwotę, niezbędną do przeprowadzenia operacji. Zbiórka pieniędzy prowadzona była za pośrednictwem Fundacji Siepomaga.

Więcej informacji: Krzysztof Jałowiec - zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl

 

 

Wasze komentarze

wtorek, 20.10.2020 22:31
6
wtorek, 20.10.2020 15:02
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe