Ranking giełd kryptowalut. Poznaj jego działanie i historię

środa, 24.5.2023 11:18 100

Jeśli znalazłeś się na tej stronie, zapewne słyszałeś już o samych giełdach kryptowalut. To miejsca, w których możesz kupować i sprzedawać swoje środki. Wirtualne waluty stają się jednak coraz bardziej popularne, a to powoduje, że zwiększa się zarówno ich różnorodność, jak i liczba miejsc, w których można nimi handlować.

Ranking giełd kryptowalut — odpowiedź na twoje wątpliwości

Aby sprawdzić, czy miejsce, w którym planujesz ulokować swoje środki, jest bezpieczne, skorzystaj z rankingu giełd kryptowalut https://cryps.pl/ranking-gield/. Dlaczego warto się nim zainteresować? O tym przeczytasz poniżej.

Krótka historia kryptowalut

Jeszcze kilka lat temu ranking giełd kryptowalut byłby abstrakcją dla wielu osób. Nawet ci, którzy w pierwszej dekadzie XXI wieku przewidywali wzrost zainteresowania wirtualnymi walutami, prawdopodobnie nie zakładali bowiem tak dynamicznego rozwoju tego rynku.

Czasy, kiedy większość z nas ledwie słyszała o Bitcoinie, a część osób, dość ryzykownie, bez większego zastanowienia kupowała go na różnorodnych platformach, najwyraźniej odeszły już do przeszłości. Sieć wspomnianej waluty powstała w 2009 roku, natomiast pierwsza wirtualna giełda została oddana do użytku rok później. Od tamtej pory rynek nieustannie się rozwija, a twórcy kolejnych kryptowalut próbują je udoskonalać.

Zastanawiasz się, jak wiele kryptowalut powstało do tej pory? Uprzedzamy — odpowiedź może cię zaskoczyć. Obecnie mówi się bowiem o ponad czterech tysiącach wirtualnych walut. Na giełdach możesz nie tylko nabywać kolejne spośród nich, ale także wymieniać je na tradycyjne waluty, rozumiane na rynku jako FIAT. Będzie to zatem między innymi dolar amerykański czy euro.

Jak zmniejszyć ryzyko?

Skoro powstaje coraz więcej kryptowalut, a liczba osób handlujących nimi przybiera równie imponujące rozmiary, nieunikniony jest także rozwój systemu, który pozwala na ich obrót. Biznes ten staje się bowiem coraz bardziej dochodowy. Niesie to za sobą zarówno wiele szans i korzyści, jak i niebezpieczeństw.

Powinieneś bowiem pamiętać, że handel kryptowalutami zawsze był i nadal jest obarczony ryzykiem. Zanim rozpoczniesz inwestowanie, powinieneś zdobyć choćby podstawową wiedzę o wirtualnym rynku i zorientować się, które platformy uchodzą za bezpieczne. Właśnie w tym może pomóc ci ranking giełd kryptowalut.

Co możesz wyczytać z rankingu giełd kryptowalut stworzonego przez Cryps?

Ranking giełd kryptowalut zawarty na portalu cryps.pl obejmuje wiele zmiennych. Najważniejsze spośród nich to:

  • autorski rating,
  • informacje o awariach,
  • ocena użytkowników,
  • dzienny obrót.

Na rating, czyli ocenę przyznawaną w skali od A do D, wpływa kilka czynników. Decyduje o nim poziom zabezpieczeń technicznych platformy, okres jej istnienia na rynku, zabezpieczenia dotyczące weryfikacji, jurysdykcja oraz włamania i awarie. Jeśli któraś z platform padła ich ofiarą, fakt ten zostaje odnotowany.

Ranking giełd kryptowalut pomaga zatem użytkownikom zmniejszyć ryzyko, jakim obarczone są ich transakcje. To stosunkowo nowe narzędzie z wielkim potencjałem, z którego warto skorzystać.