komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 17 lutego 2019

Aleksego, Zbigniewa

Rajd Ziemi Ząbkowickiej: Znów wędrowali po górach

niedziela, 7.10.2018 13:03 , komentarze: 2 , odsłony: 2399
kategorie artykułu:

We wrześniu podczas 112 rajdu Stowarzyszenia Inicjatyw na Rzecz Dzieci Ziemi Ząbkowickiej dokładnie 194 osób, w tym 16 niepełnosprawnych, przemierzało szlaki i ścieżki Gór Złotych. W imprezie brały udział dzieci z gmin ząbkowickiej (SP nr 1 i nr 2, Stolec, Zwrócona) oraz ziębickiej (SP nr 2 i nr 4). Coraz więcej rodzin bierze udział w rajdach. Tym razem na starcie zameldowało się 10 grup rodzinnych. Nie zabrakło zaproszonych gości z zewnątrz tj. podopiecznych Zespołu Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku oraz Domu Pomocy Społecznej w Podzamku.

Ponieważ rajd odbywał się w czasie trwania XXIII Festiwalu Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady, dzieci miały dodatkowe atrakcje – spotkanie z jednym z najwybitniejszych wspinaczy Denisem Urubką oraz z ogromnym... King Kongiem, „maskotką” festiwalu.

Podstawowa grupa rajdowa przeszła ponad 10-kilometrową trasę przebiegającą najciekawszymi miejscami okolic Lądka Zdroju zdobywając szczyty: Królówka (782 m), Trojak, Karpiak i ekscytując się urokliwymi skałkami Zęba, Trzech Ambon, Skalnej Bramy itd. Nad organizacją i przebiegiem rajdów czuwa małżeństwo Anny i Przemysława Majorczyków. Wspomagają ich przewodnicy i przodownicy sudeccy. Wszystkie rajdy, a wiec i ten, kończą się wspólnym posiłkiem z pieczonymi kiełbaskami w roli głównej oraz: konkursem wiedzy krajoznawczej. Niedługo kolejny rajd (20 października). Trasy ponownie poprowadzą w G.Złote, ale tym razem w rejonie Złotego Stoku.

 

 

 

Wasze komentarze

TEŚCIOWA SIĘ Z TOBĄ PODZIELI SMACZNEGO
poniedziałek, 08.10.2018 07:16 autor: Teściowa
Są grzyby to dobrze, teściowa go dostanie
niedziela, 07.10.2018 20:46 autor:

poniedziałek, 11.2.2019 09:04
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa