Radni Złotego Stoku przeciw likwidacji skrzyżowania dróg gminnych z przebudowywaną dk46

czwartek, 2.9.2021 18:55 2294 0

Radni gminy Złoty Stok nie zgadzają się na likwidację skrzyżowania dróg gminnych z Błotnicy w gminie Złoty Stok do Kamienicy w gminie Paczków w ciągu drogi krajowej nr 46, a taki właśnie wariant widnieje w dokumentacji rozbudowy dk46 46 na odcinku granica województwa – obwodnica Kamienicy – Paczków.

W ogłoszonym przetargu dla zadania „Rozbudowa drogi krajowej nr 46 na odcinku granica województwa – obwodnica Kamienicy – Paczków” dokumentacja projektowa przewiduje likwidację skrzyżowania drogi krajowej z drogami gminnymi do Błotnicy i Kamienicy.

Stanowisko w tej sprawie przyjęli na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni Złotego Stoku przekonując, że likwidacja tego skrzyżowania spowoduje negatywne konsekwencje dla lokalnej społeczność i przyczyni się do wykluczenia komunikacyjnego mieszkańców regiony, w tym Błotnicy.

- Droga ta stanowi ważny łącznik pomiędzy Republiką Czeską a Polską, którą biegnie międzynarodowa trasa rowerowa. Przez wiele lat sołectwo Błotnica należało do parafii Kamienica, przez co miejscowości łączą silne powiązania społeczno-gospodarcze – tłumaczyli radni.

Radni zaapelowali do wojewody opolskiego i dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu o jak najszybsze rozwiązanie tego problemu i przywrócenia połączenia dróg gminnych z drogą krajową nr 46.

- Mamy nadzieję, ze przy podejmowaniu tak kluczowych decyzji jak likwidacja skrzyżowania wzięte zostaną pod uwagę wola i potrzeby mieszkańców – mówią rajcy.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)