Punkt kontrolny wyścigu Gravel Attack w Srebrnej Górze

sobota, 17.7.2021 09:28 273 0

Czegoś takiego jeszcze u nas nie było! W sobotę 17 lipca, na Twierdzy Srebrna Góra, stacjonować będzie punkt kontrolny ekstremalnego wyścigu rowerowego Gravel Attack. Te dwa dni sprawią, że adrenalina wzrośnie - w sobotę zawodnicy zmierzą się z 200-kilometrową, a w niedzielę z 400-kilometrową pętlą, które swój początek i koniec mają w Strzelinie.

Jednak nie bedą to jakby się mogło wydawać, typowe trasy rowerowo-krajoznawcze.Zawodnicy pokonają trasy prowadzące leśnymi ścieżkami, błotnistymi rewirami, polnymi drogami, leśnymi duktami i singletrackami. Podczas wyścigu GRAVEL ATTACK zawodników obowiązuje zasada samowystraczalności czyli:

- trasa jest nieoznakowa, należy podążać wyznaczonym śladem GPX
- zawodnik jest zdany wyłącznie na siebie i swoje umiejętności
- zabroniona jest pomoc na trasie od znajomych, przyjaciół, rodzin
- zakaz jazdy no kole, pożyczania sprzętu na trasie i wspólnego naprawiania usterek.

Każdy zawodnik zostanie wyposażony w nadajnik GPS dostarczony przez Race Through Poland dzięki czemu możliwe będzie śledzenie na żywo na ekranach komputerów i smartfonów.

Śledzenie zawodników zapewni Follow My Challenge i będzie dostępne tutaj: https://www.followmychallenge.com/live/gravelattack/

Na trasie wyścigu powstanie dziesięć odcinków specjalnych tzw. KOG. Ten kto pokona je najszybciej - wygrywa. Wyścig jest dla prawdziwych twardzieli, ale będąc w pobliżu, możecie okazać im swoje wsparcie Taki doping z pewnością doda im sił.

Źródło: FB Gmina Stoszowice

Dodaj komentarz

Komentarze (0)