Ptasia grypa - przypominamy o bezwzględnym przestrzeganiu rozporządzenia! Inaczej mogą posypać się mandaty

czwartek, 25.5.2023 08:00 1413 1

12 maja br. w Dzienniku Urzędowym Województwa  Dolnośląskiego zostało opublikowane Rozporządzenie Nr 1/2023 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Ząbkowicach Śląskich, z dnia 11 maja 2023 r. w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu ząbkowickiego.

Dokument ten nakłada na samorządy obowiązek oznakowania terenów gmin jako terenów zagrożonych, z racji tego, że powiat ząbkowicki został uznany za obszar, na którym istnieje zagrożenie wystąpienia ptasiej grypy. W związku z tym, na drogach wjazdowych na teren powiatu, przez samorządy gminne zostały umieszczone tablice informacyjne: „Grypa ptaków strefa objęta zakażeniem”.

Przypominamy o bezwzględnym przestrzeganiu zapisów rozporządzenia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Ząbkowicach Śląskich z dnia 11 maja 2023 r. w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu ząbkowickiego.

Nakazuje się utrzymywanie drobiu lub innych ptaków w odosobnieniu, w kurnikach lub innych zamkniętych obiektach budowlanych lub innym miejscu w gospodarstwie w sposób: uniemożliwiający kontakt z drobiem lub innymi ptakami utrzymywanymi w innych gospodarstwach, ograniczając ich kontakt z dzikimi ptakami, a także karmiąc paszą przechowywaną pod zadaszeniem i pojąc woda ze studni lub z ujęcia wodociągowego.

Powiatowy Lekarz Weterynarii za nieprzestrzeganie zapisów Rozporządzenia Nr 1/2023 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Ząbkowicach Śląskich z dnia 11 maja 2023 r. w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu ząbkowickiego, może w drodze decyzji nałożyć karę administracyjną w wysokości do 5 076,92 zł. Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

czwartek, 25.05.2023 09:04
Grypę to mamy w całej Polsce tylko nie ptasią a