Przywłaszczył sobie pozostawiony portfel. Właścicielowi kłamał w żywe oczy

poniedziałek, 12.2.2024 10:15 1962 7

Sprawdza się stara maksyma: "Okazja czyni złodzieja". Przekonał się tym 51-latek, który w budynku Poczty Polskiej w Ząbkowicach Śląskich pozostawił swój portfel. Kiedy kilka minut później zorientował się, że nie ma go przy sobie, wrócił i zapytał mężczyznę, stojącego przy tym samym okienku, czy nie zauważył portfela. Otrzymał odpowiedź przeczącą wraz z sugestią, że być może portfel przepadł gdzieś na ulicy. Jak się okazało, „uczynny” mężczyzna skorzystał z okazji i sam go zabrał. Miał jednak pecha, ponieważ w budynku Poczty Polskiej był monitoring, który nagrał cale zdarzenie. 34-latek został zatrzymany chwilę później przez ząbkowickich policjantów.

 

W piątek przed godziną 15.00 policja została poinformowana przez pracownika ochrony o przywłaszczeniu pozostawionego przez klienta w budynku Poczty Polskiej portfela z dokumentami.

- Mundurowi na miejscu ustalili, że 51-latek przy odbiorze przesyłki wyciągnął portfel, a następnie pozostawił go na półce przy okienku i zapomniał schować. Zorientował się dosłownie chwilę później i wrócił na pocztę, by go zabrać. Niestety, portfela już nie było, a przy okienku stał inny mężczyzna. Właściciel portfela oczywiście zapytał, czy mężczyzna nie znalazł jego własności. Mężczyzna jednak grzecznie zaprzeczył i zasugerował, że być może portfel zgubił się na ulicy. Nie widział, że w budynku Poczty Polskiej znajduje się monitoring, który zarejestrował cale zdarzenie, również to jak 34-latek chowa znaleziony portfel do kieszeni. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci, po przeglądnięciu zapisu i ustaleniu kto dokonał kradzieży niezwłocznie pojechali w miasto szukać sprawcy. Zatrzymali go kilkanaście minut później na jednej z ulic miasta. Mężczyzna zdążył już w kantorze wymienić euro, które pokrzywdzony miał w portfelu. Na szczęście nie wydal jeszcze otrzymanych pieniędzy. Pokrzywdzony odzyskał portfel wraz kompletem dokumentów i pieniędzmi - mówi asp. szt. Katarzyna Mazurek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

Policja niezmiennie apeluje, aby skupić się na tym co i jak wykonujemy na co dzień, zwłaszcza jeżeli czynności te związane są z zabezpieczeniem danych osobowych, samochodu, domu, czy innych istotnych dla nas rzeczy.

 

 

Przeczytaj komentarze (7)

Komentarze (7)

! wtorek, 13.02.2024 09:11
Nie ładnie
poniedziałek, 12.02.2024 12:51
Pewnie wziął przykład z Kamińskiego i Wąsika
poniedziałek, 12.02.2024 13:05
Co ci ukradli daj przykład?
poniedziałek, 12.02.2024 13:18
tobie pewnie nie boś z pisu ale skarb państwa narazili...
Antek poniedziałek, 12.02.2024 17:46
Puknij się w głowę człowieku
poniedziałek, 12.02.2024 18:23
ty się puknij w jajko chłopie
poniedziałek, 12.02.2024 11:48
Karać surowo I jeszcze raz Karać surowo !