komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Lidii, Augusta

Przystąpienie do programu usuwania azbestu

środa, 10.7.2019 11:11 , komentarze: 0 , odsłony: 531
kategorie artykułu:

W związku z ogłoszonym naborem wniosków przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, związanym z usuwaniem azbestu na rok 2019 Burmistrz Ząbkowic Śląskich informuje, że Gmina Ząbkowice Śląskie zamierza przystąpić do programu oraz starać się o dofinansowanie demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie.

Maksymalna możliwość dofinansowania może wynieść do 100% kosztów kwalifikowanych  ze środków przyznanych przez WFOŚiGW, jednak nie więcej niż 700,00 brutto zł za tonę usuniętych odpadów.

Warunkiem uruchomienia programu będzie decyzja o przyznaniu środków zewnętrznych Gminie Ząbkowice Śląskie. W przypadku braku kwalifikacji wniosku Gminy, program nie będzie realizowany.

WARUNKIEM PRZYSTĄPIENIA DO PROGRAMU JEST:

- złożenie w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich wniosku o przyznanie dofinansowania kosztów związanych z usuwaniem azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie w terminie do dnia 17 lipca 2019 r., który jest podstawą do ubiegania się o środki finansowe z funduszu.

Uwaga! Zakup i wykonanie nowego pokrycia dachowego nie są objęte dofinansowaniem! Koszty wykonania nowego pokrycia dachowego musi ponieść we własnym zakresie, otrzymujący dofinansowanie od Gminy.

W przypadku kiedy koszt demontażu, transportu i utylizacji 1 tony eternitu przekroczy szacowaną kwotę, powstałą różnicę pokrywa wnioskodawca.

Termin składania wniosków do dnia 17 lipca 2019 r. Obowiązuje kolejność składanych wniosków według daty wpływu do Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich. Złożone wnioski podlegać będą weryfikacji.

Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

źródło: UM ZąbkowiceŚląskie

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 9 godz temu
piątek, 31.7.2020 09:24
środa, 29.7.2020 13:09
środa, 29.7.2020 13:05
środa, 29.7.2020 12:39
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa