Przedszkole nr 4: Matematyczne zajęcia dla dzieci

piątek, 5.5.2023 09:52 476 0

Przedszkole Publiczne nr 4 w Ząbkowicach Śląskich otrzymało grant na realizację zadań w ramach programu „Rosnę z matematyką” Fundacji mBank. Działania podjęte w ramach projektu „Matematyczna wiosna” obejmują szkolenie dla nauczycieli, innowacyjne w swej formule zajęcia matematyczne dla dzieci, inspirujące warsztaty dla rodziców i dziadków oraz rodzinny konkurs.

Począwszy od lutego w każdej grupie w przedszkolu odbywają się zajęcia matematyczne będące częścią projektu, podczas których wykorzystywane są nowatorskie, nieszablonowe metody pracy z wykorzystaniem niezwykle pomysłowych, własnoręcznie wykonanych przez nauczycieli pomocy dydaktycznych.

Podczas zabaw ruchowych, w tańcu, w trakcie zabawy w kodowanie, segregowanie i sortowanie, oglądając przedstawienie teatralne, sadząc cebulki kwiatów i bawiąc się na dywanie dzieci niespostrzeżenie nabywają umiejętności matematycznych. Nauka przez zabawę sprawdza się znakomicie, a cenną wartością dodaną jest radość płynąca z zabawy oraz uśmiech każdego dziecka.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)