Przedszkolaki sprzątają świat

czwartek, 21.9.2017 09:14 1224 0

Ceelem akcji „Sprzątanie Świata” jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska, uświadamia przedszkolakom dlaczego i w jaki sposób segreguje się śmieci.

15 września 2017 r. przedszkolaki z Kamieńca Ząbkowickiego wraz z wychowawcami grup wyruszyli na  „wielkie sprzątanie”. Uczestnicy akcji otrzymali plastikowe worki na śmieci i ochronne rękawiczki. Dzieci dzielnie i z zapałem sprzątały wraz z paniami plac przedszkolny.

W ramach akcji „Sprzątanie Świata” dzieci dowiedziały się o konieczności dbania o swoje otoczenie  wysłuchując  opowiadania o „ Wielkiej przygodzie w małym miasteczku” B. Eysmontt. Poznały zasady prawidłowego zachowywania się podczas wycieczki do lasu z wiersza pt. „Dzieci dbają o środowisko” B. Formy, oraz dowiedziały się, jakie niebezpieczeństwa zagrażają środowisku przyrodniczemu i jak można temu zapobiegać. Przedszkolaki z wielkim zapałem segregowały odpady do wcześniej wykonanych przez nie i panią pojemników. Wspólnie z nauczycielem wykonały pracę plastyczną pt. „Kolorowe kontenery”, która utrwaliła poznane wiadomości.

Na zakończenie zajęć odbyły się ćwiczenia umuzykalniające przy akompaniamencie „Moja Planeta” Majki Jeżowskiej. Wszyscy chętnie wzięli udział w akcji, gdyż są świadomi zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska.

źródło: UM Kamieniec Ząbkowicki

Dodaj komentarz

Komentarze (0)