Prowadził ciężarówkę "krajową ósemką", mając ponad 3 promile alkoholu

czwartek, 11.8.2022 13:11 3707 3

Ząbkowiccy policjanci zatrzymali kierującego pojazdem MAN, który jechał „krajową ósemką” mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany dzięki zgłoszeniu świadka, który widząc samochód ciężarowy jadący zygzakiem po drodze krajowej, postanowił zareagować i wykonał telefon na numer alarmowy. Nie ma społecznego przyzwolenia na jazdę na „podwójnym gazie”. Kierującemu, który zdecyduje się prowadzić pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata oraz wysoka grzywna.

W dniu 10 sierpnia około godziny 15 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie od świadka, który widział jak pojazd MAN jedzie „krajową ósemką” w sposób wskazujący, że kierowca jest nietrzeźwy. Na zgłoszenie zareagowała ząbkowicka policja i kiedy tylko samochód znalazł się na terenie powiatu ząbkowickiego w miejscowości Szklary Huta został zatrzymany. Okazało się, że świadek miał rację. Kiedy tylko uchyliła się szyba, od kierowcy wyraźnie czuć było alkohol. Badanie wykazało, że 32-letni mieszkaniec Płocka wsiadł za kierownicę samochodu ciężarowego mając ponad 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem, gdzie grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna, a przede wszystkim zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy od nas wszystkich. Zdecydowany sprzeciw i reagowanie w sytuacjach, gdy mamy podejrzenie kierowania pod wpływem alkoholu może przyczynić się do uniknięcia wypadku, kolizji bądź innego niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Nie bądźmy obojętni!

KPP Ząbkowice Śl.

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

wtorek, 16.08.2022 12:19
Krajowa 8 to przeciez droga śmierci , ze debil nikogo...
sobota, 13.08.2022 10:33
Fakt, jego wina, bo gdyby miał cztery nie wstał by...
czwartek, 11.08.2022 18:31
Wielkie brawa dla tej osoby ile osób mogło zginąć