komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 6 grudnia 2020

Mikołaja, Jaremy

Premiera Ziębickiej Koperty Życia

poniedziałek, 7.5.2018 08:55 , komentarze: 0 , odsłony: 1302
kategorie artykułu:

W niedzielne 6 maja popołudnie Fundacja „Teraz Ziębice” zaprosiła mieszkańców gminy Ziębice do Ziębickiego Centrum Kultury na premierę Ziębickiej Koperty Życia.

Koperta Życia to zestaw składający się m.in. z karty zawierającej najważniejsze informacje przydatne służbom ratunkowym w sytuacji interwencji w domu pacjenta. Pozwala uniknąć nerwowego poszukiwania dokumentów tożsamości i medycznych w sytuacji zagrożenia, kiedy czas decyduje o naszym zdrowiu lub życiu.

Na początku spotkania Janina Lacel i Agnieszka Rzepka z zarządu Fundacji opowiedziały o tym, czym zajmuje się prowadzona przez nie organizacja oraz nad jakimi projektami obecnie pracują. Następnie omówiona została idea koperty życia. Mieszkańcy dowiedzieli się m.in. tego, że najlepiej wypełnić ją pod okiem lekarza, a następnie umieścić w lodówce lub szafce kuchennej oznaczonej naklejką lub magnesem wchodzącym w skład zestawu który trafił do rąk każdego z uczestników spotkania.

Po części poświęconej Kopercie Życia głos zabrał Przemysław Woyciechowski, prezes delegatury PCK Ziębice, który omówił najważniejsze aspekty udzielania pierwszej pomocy, podkreślając, że sama pomoc może być udzielona m.in. po tym, jak zapewnimy sobie i poszkodowanemu bezpieczne warunki oraz poinformujemy odpowiednie służby. W dalszej części swojego wystąpienia przedstawiciel PCK przybliżył temat zawału i udaru, przekazując zebranym wiedzę o tym, jak rozpoznać oba zagrożenia. Wartością dodaną wystąpienia był już niemedyczny wątek – ostrzeżenie zwłaszcza seniorów przed oszustwami „na wnuczka”.

Powrót do medycznych tematów zapewniła Agata Zańko, magister fizjoterapii, która tłumaczyła słuchaczom, że nie zawsze dolegliwości trzeba leczyć farmakologicznie. Prelegentka dokonała przeglądu problemów zdrowotnych i omówiła, w jakim stopniu można im zaradzić masażami.

Spotkanie miało też muzyczny akcent w wykonaniu Agaty Połczyńskiej i Gabrysi Sziler z Centrum Kształcenia Muzycznego „Hit”, które zapewniły doskonały finał tego niedzielnego wydarzenia.

Mieszkańcy wychodzili z sali wzbogaceni o wiedzę i wyposażeni w Ziębickie Koperty Życia dla siebie i znajomych. A tych, którym nie udało się dotrzeć na premierę Ziębickiej Koperty Życia, zapraszamy po zestawy Kopert do Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Ziębicach (Grunwaldzka 1) oraz do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ziębicach (Wałowa 65).

 

 

Wasze komentarze

czwartek, 3.12.2020 21:36
2
czwartek, 3.12.2020 09:35
wtorek, 1.12.2020 10:49
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa