komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 2 grudnia 2020

Balbiny, Bibianny

Premiera koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” i nowa szata dla Matki Boskiej Bardzkiej

poniedziałek, 19.10.2020 12:06 , komentarze: 0 , odsłony: 1210
kategorie artykułu:

W piątek 16 października odbyła się premiera koncertu online Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, który powstał we wrześniu 2020r. by uczcić 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Termin premiery nie był przypadkowy, ponieważ dokładnie 42 lata temu, 16 października Jan Paweł II został wybrany na Stolicę Piotrową.

Z tej okazji delegacja złożona z Marcina Gwoździa posła na Sejm, dyrektora ZPiT „Śląsk” Zbigniewa Cierniaka, burmistrza Miasta i Gminy Bardo Krzysztofa Żegańskiego oraz przewodniczącej Rady Miejskiej tuż przed godziną 18.00 złożyła kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II znajdującym się na dziedzińcu Bazyliki Mniejszej.

Piątkowa uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, podczas której Matka Boża Bardzka otrzymała w darze od Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” nową szatę. Następnie burmistrz Krzysztof Żegański oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Strzelec złożyli podziękowania na ręce dyrektora ZPiT „Śląsk” Zbigniewa Cierniaka, właściciela Telewizji Sudeckiej Adama Pachury oraz Dyrektora CKiB Aleksandry Wąsowicz za owocną współpracę przy realizacji koncertu. Podziękowania dla Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wsparcie projektu dofinansowaniem, burmistrz Krzysztof Żegański złożył na ręce posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  Marcina Gwoździa.

Spotkanie było także okazją do uczczenia urodzin Jana Pawła II przez nasze lokalne zespoły. „Wiolinek” i „Przełomiacy” przygotowali na tę okazję utwory poświęcone Świętemu Papieżowi. Punktem kulminacyjnym piątkowego wieczoru była projekcja premierowego koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który dostępny jest na www.bardo.pl, na youtube Gminy Bardo, Telewizji Sudeckiej, oraz emitowany był na antenie TV Sudeckiej.Koncert przypadł do gustu zgromadzonym w Bazylice i otrzymał gromkie brawa. Wszystkim widzom tym zgromadzonym w Bazylice oraz przed ekranami serdecznie dziękujemy.

UMiG Bardo

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 30.11.2020 14:35
sobota, 28.11.2020 10:58
środa, 25.11.2020 14:07
sobota, 21.11.2020 13:24
1
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe