Prace na dk8 w Bardzie już trwają. Utrudnienia dla kierowców

środa, 15.3.2023 13:36 2333 1

Od poniedziałku 13 marca na drodze krajowej  nr 8 firma Skanska rozpoczęła prace związane przebudowę DK8 na odcinku Bardo – Przyłęk. W związku z tym występują utrudnienia w ruchu. 

Całe zadanie będzie polegać m.in. na przebudowie DK8 na odcinku Bardo – Przyłęk wraz z budową ciągów pieszych, zatok autobusowych czy oświetlenia dedykowanego na przejściu dla pieszych. Jednocześnie w ramach zdania zabezpieczony zostanie korpus drogi poprzez stabilizację osuwiska. 

Od 13 marca br. wprowadzono zostanie pierwszy etap zmiany organizacji ruchu na 300 metrowym odcinku drogi i będzie obowiązywał przez trzy miesiące. W godzinach od 6 do 20 ruch będzie odbywał się wahadłowo przy sterowaniu ręcznym. Natomiast w godzinach nocnych ruch sterowany będzie poprzez sygnalizację świetlną. Pas ruchu zwężony zostanie do szerokości 2,75 m i wprowadzone będzie ograniczenie prędkości do 40km/h.

Wraz z postępującymi pracami zmiany organizacji będą ulegać zmianie, o czym natychmiast będziemy informować. Zgodnie z umową zakończenie inwestycji planowane jest w trzecim kwartale 2024 r.  

Ze względu na duże natężenie ruchu na DK8 przewidujemy tworzenie się zatorów w obrębie Barda. Apelujemy do kierowców o ostrożność. Jednocześnie prosimy o planowanie trasy i zachęcamy do korzystania z infolinii drogowej 19111.

 

foto: GDDKiA we Wrocławiu/ Grzegorz Spanier/

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

środa, 15.03.2023 13:37
w Kamieńcu już to odczuwamy