Pożegnanie Absolwentów w ZSP Ziębice

poniedziałek, 3.5.2021 15:36 2359 0

Już po raz drugi w historii szkoły uroczystość zakończenia nauki dla uczniów klas III liceum i IV technikum w ZSP w Ziębicach miała inny charakter, wymuszony przez sytuację epidemiologiczną i nowe zasady funkcjonowania placówek. Szkolna aula nie wypełniła się po brzegi młodymi ludźmi, nie było gali „Hipolity”, a zamiast wspólnych, pełnych emocji, klasowych spotkań – indywidualne odbieranie świadectw. Były jednak zasłużone gratulacje, nagrody i wyróżnienia; były podziękowania i życzenia połamania piór, świetnych wyników na egzaminach i realizacji najśmielszych planów życiowych. Wszystko – wirtualnie, zdalnie i online oraz …. w maseczkach. Ale tym bardziej – od serca.

W tym roku ZSP w Ziębicach ukończyło 93 uczniów –są to absolwenci liceum ogólnokształcącego o profilu akademickim oraz prawno-policyjnym, absolwenci technikum informatycznego, mechanicznego, fryzjerskiego i usług gastronomicznych. Ich osiągnięcia i dokonania podsumowała pani dyrektor Joanna Smętkiewicz w przemówieniu opublikowanym na stronie szkoły .

Listę wyróżnionych otwiera trójka najlepszych Absolwentów 2021, którzy otrzymali świadectwa z biało-czerwonym paskiem:

  •   Aleksandra Kaniowska z klasy 3 LOb – średnia 5,10
  •  Aleksander Reszka z klasy 3 LOa – średnia 5,10
  •  Paweł Iżyk z klasy 4 TGF – średnia 4,92.

 

Bardzo dobre wyniki w nauce osiągnęli także: Paulina Torba, Dominika Pieczarka, Maciej Ciszewski, Szymon Wesołowski, Julia Brzuszek, Kamil Zatorski, Michał Larysz, Marta Szyndrowska, Karolina Szczotka, Paulina Kostrzewska  i Gabriela Krzeptoń.  

Na liście wyróżnionych byli również artyści, sportowcy, wolontariusze, laureaci konkursów, działacze społeczni oraz najlepsi w swojej branży specjaliści: informatycy, gastronomowie, mechanicy i fryzjerzy -  wszyscy, którzy nauką, zaangażowaniem i fachowością i pracą budowali pozytywny wizerunek ZSP w Ziębicach.

 Absolwenci 2021 mieli też szansę sentymentalnej podróży do początków swej edukacji w Ceglaku, a to dzięki młodszym kolegom, którzy zebrali zdjęcia i przygotowali piękny film wspomnieniowy. Także od nich i całej społeczności szkolnej Absolwenci odebrali  oryginalne życzenia:

Szanowni Starsi Koledzy! Życie bywa czasem nieprzewidywalne, ale to Wy możecie je kształtować. Dlatego nie bądźcie idealni, popełniajcie tyle błędów, ile się da i czerpcie z nich wiedzę, próbujcie nowych rzeczy, zakochujcie się, zatracajcie w pięknych rzeczach, rozwijajcie talenty, szukajcie siebie. Rozkwitajcie jak piękne kwiaty. Uczyńcie wszystko, aby stworzyć fundamenty swojego wymarzonego życia. Trzymamy za was kciuki i czekamy na to, czym jeszcze nas zaskoczycie.

Do życzeń dołącza się Redakcja ZSP. 

Wszystkich sympatyków szkoły, znajomych, a także przyszłych naszych uczniów zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej ZSP oraz szkolnego Facebooka.

 

http://www.zspziebice.pl

https://www.facebook.com/zspziebice/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)