komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 19 stycznia 2019

Henryka, Mariusza

Pożar piwnicy, altanki i wysypiska, a także usuwanie skutków nawałnicy [biuletyn strażaków]

wtorek, 5.6.2018 09:23 , komentarze: 2 , odsłony: 1746
kategorie artykułu:

W okresie ubiegłego tygodnia (28.05.2018 – 03.06.2018) Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śl. odnotowało 37 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 28 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.

Pożary:

 • 28-05-2018 godz. 1.58 Ząbkowice Śląskie ul. Strzelińskapożar altanki ogrodowej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali drewnianą altanę objętą ogniem. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podjęciu działań gaśniczych oraz sprawdzeniu obiektu pod kątem przebywania osób poszkodowanych.

 • 28-05-2018 godz. 19.49 Ząbkowice Śląskie ul. Kusocińskiego – pożar suchej trawy.

 • 30-05-2018 godz. 00.56 Kamieniec Ząbkowicki ul. Kłodzka – pożar samochodu dostawczego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód dostawczy objęty ogniem, nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru za pomocą piany gaśniczej.

 • 30-05-2018 godz. 21.09 Starczówek – pożar śmieci.

 • 1-06-2018 godz. 00.47 Henryków ul. Henryka Brodatego – pożar piwnicy w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania, strażacy zastali pożar piwnicy w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Wszystkie osoby zamieszkujące budynek opuściły go o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych, nie odnosząc obrażeń. W budynku panowało mocne zadymienie oraz wysoka temperatura. Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ugaszeniu pożaru, oddymieniu klatki schodowej oraz pomieszczeń w piwnicy. Następnie za pomocą sprzętu wykrywczo-pomiarowego dokonano sprawdzenia pomieszczeń w obiekcie wykluczając obecność toksycznych gazów pożarowych oraz ukrytych zarzewi ognia. W działania trwające blisko 2 godziny zaangażowano 3 zastępy straży pożarnej oraz patrol policji.

 • 1-06-2018 godz. 20.40 Skalice – pożar dzikiego wysypiska śmieci przy lesie.

 

Miejscowe zagrożenia:

 • 28-05-2018 godz. 18.22 Ziębice ul. Gliwicka – rój pszczół na drzewie przy wejściu do kościoła. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia do czasu przybycia pszczelarza, który zebrał rój.

 • 29-05-2018 godz. 10.08 Ząbkowice Śląskie ul. Wrocławska. Strażacy interweniowali w związku z awarią windy w której przebywały dwie kobiety. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wyniku awarii winda zablokowała się pomiędzy piętrami budynku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, awaryjnemu sprowadzeniu windy do poziomu parteru, odblokowaniu drzwi i ewakuacji uwięzionych osób.

 • 29-05-2018 godz. 5.40 Ziębice ul. Rynek –  strażacy zabezpieczali budynek przed zalaniem. W trakcie interwencji istniało niebezpieczeństwo porażenia prądem mieszkańców. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozpoznaniu sytuacji oraz powiadomieniu zarządcy obiektu.

 • 29-05-2018 godz. 20.26 Kamieniec Ząbkowicki ul. Nauczycielska – strażacy likwidowali gniazdo szerszeni zagrażające dzieciom bawiącym się na placu zabaw oraz boisku szkolnym.

 • 30-05-2018 godz. 10.50 Kamieniec Ząbkowicki ul. Ząbkowicka –  wypadek dwóch samochodów osobowych oraz samochodu dostawczego. Pojazdami łącznie podróżowały trzy osoby. W wyniku zdarzenia dwie osoby odniosły obrażenia. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu dopływu prądu w uszkodzonych pojazdach oraz ograniczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych z pojazdów.

 • 30-05-2018 godz. 12.05 Ziębice ul. Wałowa – rój pszczół nad wejściem do budynku sali gimnastycznej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia do czasu przybycia pszczelarza, który zebrał rój.

 • 1-06-2018 godz. 10.04 Pomianów Dolny – pomoc pogotowiu ratunkowemu. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali nieprzytomnego mężczyznę bez oznak funkcji życiowych. Nasze działania polegały na prowadzeniu zewnętrznego masażu serca oraz oddechu zastępczego do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Po przybyciu na miejsce ambulansu działania przy poszkodowanym zostały przejęte przez ratowników medycznych. Pomimo podjętych działań nie udało się przywrócić funkcji życiowych.

 • 1-06-2018 godz. 11.45 Ząbkowice Śląskie ul. 1 Maja – plama oleju na jezdni.

 • 1-06-2018 godz. 12.35 Złoty Stok droga krajowa nr 46 –  wypadek samochodu dostawczego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że samochód dostawczy wypadł z drogi i znajduje się w przydrożnym rowie „na dachu”. Pojazdem podróżowała jedna osoba,, która opuściła pojazd przed przybyciem służb ratowniczych, nie odnosząc obrażeń.  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w pojeździe.

 • 01-06-2018 godz. 14.55 Bardo droga krajowa nr 8 –  zderzenie dwóch samochodów osobowych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowały łącznie trzy osoby, opuściły one pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych. W wyniku zdarzenia jeden z pojazdów zawisł na skarpie pomiędzy drogą a torami kolejowymi natomiast, drugi uderzył w barierę mostu. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, zabezpieczeniu samochodu osobowego przed osunięciem się ze skarpy oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatorach w pojazdach. W działania trwające blisko trzy godziny zaangażowano 5 zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, 5 patroli policji oraz zarządcę drogi.

 • 2-06-2018 godz. 20.07 Kamieniec Ząbkowicki ul. Ząbkowicka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w zamkniętej altance znajduje się nieprzytomny mężczyzna oraz odkręcona butla z propan butanem, z której wydobywa się gaz, na miejscu działa już patrol policji. Działania strażaków polegały na wyważeniu drzwi, ewakuacji osoby poszkodowanej oraz wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zawór butli został zakręcony, obiekt przewietrzony oraz sprawdzony za pomocą sprzętu wykrywczo-pomiarowego, który nie wskazał obecności mieszaniny wybuchowej.

 • 3-06-2018 godz. 13.20 Złoty Stok droga krajowa nr 46. Strażacy interweniowali w związku z uszkodzonym pojazdem osobowym znajdującym się na poboczu drogi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na poboczu drogi znajduje się uszkodzony po kolizji samochód osobowy oraz patrol policji prowadzący czynności. Nasze działania polegały na wyważeniu uszkodzonej maski oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatora.

 • Ponadto od 2 czerwca strażacy odnotowali 16 interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnic, które dotknęły miejscowości: Przyłęk, Ożary, Byczeń, Śrem, Sławęcin, Sosnowa, Mrokocim oraz Lubnów. Nasze działania polegały na zabezpieczaniu budynków przed dostaniem się spiętrzonej wody, udrożnianiu przepustów wzdłuż cieków oraz wypompowywaniu wody z zalanych obiektów

W okresie ubiegłego tygodnia do straży pożarnej wpłynęły również trzy zgłoszenia, które zostały sklasyfikowane jako alarmy fałszywe w dobrej wierze.

 

 

Wasze komentarze


czwartek, 17.1.2019 09:26
11
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Praca na GoWork
Praca na GoWork