komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 19 maja 2019

Iwa, Piotra

Powstanie Kamieniecka Biblioteka Malucha – z pomocą ministerstwa kultury

piątek, 19.4.2019 10:40 , komentarze: 0 , odsłony: 333
kategorie artykułu:

Projekt zgłoszony przez bibliotekę Gminnego Centrum Kultury w Kamieńcu Ząbkowickim do programu Partnerstwo dla książki 2019 pod hasłem „Biblioteka Malucha”, uzyskał dotację Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na organizację zajęć bibliotecznych dla najmłodszych użytkowników wypożyczalni kamieniecka instytucja kultury otrzymała ponad 15 tys. zł.

fot. pixabay

 

Zespół realizatorów zadania w Kamieńcu Ząbkowickim pragnie zorganizować dwa cykle zajęć dla najmłodszych bywalców biblioteki oraz ich rodziców. Podstawowym założeniem projektu jest związanie opiekunów i dzieci z naszą instytucją jako częścią codzienności, a nie traktowania wizyt w bibliotece jako czegoś okazjonalnego.  Inicjatorzy przedsięwzięcia chcą ponadto uwrażliwić rodziców na to, jak ważna jest praca z książką oraz stymulacja dziecka od najmłodszych lat, jak mocno wpływa to na rozwój zmysłów, a także uświadomić ich na temat korzyści, jakie wynikają z czytania już od pierwszych lat życia.

Kwota przeznaczona na realizację zadania to 21 250 zł. Uzyskane dofinansowanie w kwocie 15 750 zł pozwoli doposażyć się w materiały niezbędne do funkcjonowania placówki i kącika dla najmłodszych użytkowników. Poprawi dostęp do książki w jej wszystkich formatach, jak i wzmocni kulturotwórczą rolę biblioteki, rozszerzy zakres jej usług i dostosuje ją do potrzeb młodych czytelników. Wzmocni funkcję biblioteki jako ośrodka animującego kulturę i aktywizującego czytelników i społeczności lokalne.

Projekt „Biblioteka Malucha” ma pomóc rodzicom spędzać z dziećmi więcej czasu, jednocześnie stymulując rozwój na płaszczyźnie wielu dziedzin, a przede wszystkim na pracy z książką. Celem jest to, aby literatura była instrukcją i inspiracją we wspieraniu rozwoju dziecka.

Realizacja zadania jest dla kamienieckiej biblioteki sprawą nowatorską, gdyż wcześniej nie było środków oraz zasobów ludzkich, aby zafascynować obcowaniem z książką najmłodszych. Dzięki dofinansowaniu poszerzy się oferta biblioteki, dla której ta grupa wiekowa stanowi świadomy cel, gdyż korzyści ze wspólnego czytania we wczesnym wieku procentują w wieku późniejszym. Jest więc szansa na zwiększenie liczby czytelników, włączając rodziców, którzy przyjdą z dziećmi na zajęcia.

 

Wasze komentarze


piątek, 17.5.2019 09:00
czwartek, 16.5.2019 13:23
2
czwartek, 16.5.2019 13:02
środa, 15.5.2019 09:13
wtorek, 14.5.2019 10:48
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE