Powołano nowego zastępcę komendanta powiatowego PSP Ząbkowice Śląskie

piątek, 12.8.2022 15:11 3447 1

W związku z decyzją Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP z dniem 11.08.2022 r. bryg. mgr Krzysztof Welcz objął stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śląskich. Podczas uroczystości akt powołania wręczył Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Marek Kamiński, składając jednocześnie życzenia pomyślności nie tylko w służbie, ale także w życiu osobistym.

Brygadier Krzysztof Welcz z ochroną przeciwpożarową związany jest od 30.08.1993 roku kiedy to rozpoczął naukę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Od początku jego pożarnicza kariera związana jest z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śl. gdzie w dniu 01.06.1995 r. rozpoczął służbę. Przez wszystkie lata systematycznie podnosił swoje kwalifikacje zarówno w Szkole Głównej Służby Pożarniczej oraz na uczelniach cywilnych. Doświadczenie zdobywał zajmując stanowiska : dowódcy zastępu, inspektora ds. kadr i szkolenia, młodszego oficera ds. kadr i szkolenia, kierownika sekcji, naczelnika wydziału ds. organizacyjno-kadrowych a w ostatnim okresie zastępcy dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Nabyte umiejętności, doświadczenie zawodowe oraz predyspozycje osobowe zaowocowały powierzeniem pełnienia obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w dniu 14.03.2022 r. Wysoka ocena przełożonych była powodem powołania bryg. Krzysztofa Welcza z dniem 11 sierpnia 2022 r. na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śl.

W trakcie uroczystości również na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie z dniem 11 sierpnia 2022 r. powołany został kpt. mgr inż. Tomasz Michalski.

W uroczystości powołania na wyższe stanowiska służbowe udział wzięli bryg. Tomasz Mądry Komendant Powiatowy PSP w Ząbkowicach Śląskich, st. bryg. Paweł Dziadosz Komendant Powiatowy PSP w Głogowie oraz st. kpt. Przemysław Wróbel Naczelnik Wydziału Kadr KW PSP we Wrocławiu.

KPPSP Ząbkowice Śl.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

piątek, 12.08.2022 18:59
Cały czas zmiany?