Poseł Marcin Gwóźdź o wakacjach kredytowych

wtorek, 2.8.2022 18:05 287 0

Poseł Marcin Gwóźdź  na tle nowo budowanych budynków wielorodzinnych w Ząbkowicach Śląskich zabrał głos w sprawie wakacji kredytowych. 

- Wakacje kredytowe to jedna z form państwowej pomocy dla osób spłacających kredyt hipoteczny. To wsparcie m.in. dla osób, które gorzej radzą sobie z zobowiązaniem wobec banku, na skutek wzrostu stóp procentowych. Wiele osób zaciągnęło kredyty marząc o własnym mieszkaniu. Jednak trudna sytuacja geopolityczna i gospodarcza spowodowała, że raty kredytów wzrosły. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zdaje sobie z tego sprawę, dlatego przygotował rozwiązania, które pomogą polskim rodzinom przetrwać ten najtrudniejszy okres  – mówił poseł Marcin Gwóźdź.

 Są to m.in

-wakacje kredytowe,

-finansowe wsparcie z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców,

-procedurę wyznaczenia zamiennika za wskaźnik WIBOR. 

Dzięki temu wsparcie otrzyma ok. 2 mln Polaków, którzy mają problemy ze spłatą kredytów z powodu inflacji.

 WAKACJE KREDYTOWE – TO NAWET 8 miesięcy bez spłaty rat kredytowych przez kredytobiorców hipotecznych, którzy zaciągnęli kredyt w złotych polskich na własny cel mieszkaniowy.

 PO 2 MIESIĄCE W TRZECIM I CZWARTYM KWARTALE 2022 R. (4 RATY KREDYTOWE),

PO 1 MIESIĄCU W KAŻDYM Z CZTERECH KWARTAŁÓW 2023 R. (RÓWNIEŻ 4 RATY KREDYTOWE). 

Wakacje kredytowe dotyczą zarówno części kapitałowej, jak i odsetkowej kredytu. Terminy na spłatę rat zostaną przedłużone bez żadnych dodatkowych odsetek. W rezultacie obciążenia kredytowe Polaków zmniejszą się o nawet 3 mld zł rocznie.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)