Ponad 2 miliony złotych trafiło już do mieszkańców Ziębic na wymianę źródeł ogrzewania

wtorek, 5.7.2022 12:33 808 0

Już 2,1 mln zł unijnych środków trafiło w tym roku do mieszkańców gminy Ziębice z tytułu rozliczonych wniosków o płatność za wymianę źródeł
ogrzewania. Pieniądze te pochodzą z realizacji projektu "Modernizacja systemów grzewczych i odnawialne źródła energii w Gminie Ciepłowody i Gminie Ziębice - projekty grantowe dotyczące zwalczania emisji kominowej".

Urząd Miejski w Ziębicach podpisał do tej pory 110 umów na dofinansowanie inwestycji mieszkańców. 81 osób już złożyło wnioski o płatność, które można złożyć po zrealizowaniu inwestycji. 73 wnioski już zostały rozliczone. Wartość jednego grantu w gminie Ziębice nie może
przekroczyć 35 tys. zł, a kwota ta może stanowić maksymalnie 85 proc. wartości inwestycji.

Beneficjenci na terenie gminy Ziębice najczęściej wymieniają stare piece węglowe na pompy ciepła, piece na biomasę i gaz.
Dodatkowo inwestują w fotowoltaikę, która zasila nowe źródła ciepła. Nabór do tego projektu zakończył się w sierpniu ub. r.

Oprócz tego w tym roku Urząd Miejski w Ziębicach udzielił też 40 dotacji  kwocie 10.000 zł na wymianę starych pieców. Większość umów już została zrealizowana. Nabór do tego programu prowadzony jest każdego roku w okolicach marca.

To daje łącznie 2,5 mln zł, które trafiły w tym roku do mieszkańców gminy na modernizacje ogrzewania.
Zdjęcia pokazują realizacje wykonane przez grantobiorców.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)