komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 27 stycznia 2020

Przybysława, Anieli

Pomóż odbudować Rancho Lavender po pożarze! Zrzutka!

wtorek, 7.1.2020 00:00 , odsłony: 3922
kategorie artykułu:

W nocy z 30 na 31 grudnia 2019 r. pożar strawił niezwykłe miejsce - Rancho Lavender znajdujące się w Baldwinowicach w gminie Ciepłowody. Przyjaciele postanowili pomóc w odbudowie i założyli zbiórkę na zrzutce.pl

"Jesteśmy osobami emocjonalnie związanymi z Rancho Lavender (członkami rodziny, przyjaciółmi, bywalcami tego miejsca). To miejsce to dla nas dużo więcej niż jedno z tysięcy gospodarstw agroturystycznych. To dom Halinki i Andrzeja a także ostoja spokoju i wypoczynku, którą właściciele dzielili się wynajmując pokoje na weekend lub dłużej. To także siedziba działającej na rzecz lokalnej społeczności fundacji Lawendowa Alternatywa, kuźnia rękodzieła, miejsce, w którym odbywały się warsztaty dla dzieci, dorosłych i seniorów, a także przestrzeń kontaktu ze sztuką i kulturą regionu, poznawania zapomnianych tradycji, czerpania inspiracji i energii, nawiązywania przyjaźni i wspólnego pomagania innym.

 To, co działo się tam na co dzień, można zobaczyć na fanpage’u Rancho Lavender: https://www.facebook.com/rancholavender 

Pożar, z którym walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej strawił dużą część gospodarstwa. To, co nie spłonęło, zostało zalane podczas akcji ratunkowej. Gospodarze wraz ze swoimi gośćmi musieli w nocy w popłochu opuścić dom, zostawiając w nim wszystkie swoje rzeczy, dokumenty, telefony, ubrania. Na szczęście fizycznie nikomu nic się nie stało.

Poranek ukazał zgliszcza, poskręcane arkusze blachy na dachu oraz ziejącą czarną dziurę tam, gdzie wcześniej były przytulne wnętrza. 

 

Miejsce, które Halinka i Andrzej tworzyli latami nie nadaje się obecnie do zamieszkania i potrzebuje gruntownej odbudowy. Wierzymy, że z Waszą pomocą za jakiś czas znów będzie tętniło życiem. Każda złotówka ma znaczenie. Żadna nie zostaje zmarnowana. Prosimy Was o wsparcie w walce o Rancho Lavender."

 

Pieniądze można wpłacać tutaj:

https://zrzutka.pl/f6mx28?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button

O pożarze pisaliśmy tutaj: 

https://www.doba.pl/dza/artykul/-foto-pozar-gospodarstwa-agroturystycznego-w-baldwinowicach/19128/15

 
piątek, 24.1.2020 13:59
14
poniedziałek, 20.1.2020 08:57
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.