komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 26 czerwca 2019

Jana, Pawla

Pomieszczenia na Gminne Centrum Rehabilitacji wyremontowane

piątek, 17.5.2019 08:29 , komentarze: 0 , odsłony: 1930
kategorie artykułu:

Kapitalny remont połączony z modernizacją parteru i piętra budynku wielofunkcyjnego hali sportowej w Kamieńcu Ząbkowickim wykonany. Obiekt został w pełni przystosowany do utworzenia w nim Gminnego Centrum Rehabilitacji. Obecnie gmina szuka podmiotu, który podejmie się w nim działalności.


- Wszystkie formalności związane z uruchomieniem centrum są już przeprowadzone. Przystąpiliśmy więc do ogłoszenia przetargu na wybór podmiotu, który będzie prowadził działalność leczniczą w tym obiekcie. To ponad 400 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej z przygotowanymi wszystkimi niezbędnymi gabinetami do działań rehabilitacyjnych i masażu. Są również gabinety zabiegowe dla poszczególnych specjalistów lecznictwa. Budynek jest oczywiście dostępny dla niepełnosprawnych poprzez zamontowaną windę - mówi wójt gminy Marcin Czerniec.


Jak dodaje wójt, nic nie stoi na przeszkodzie, aby z początkiem września 2019 roku mogła być uruchomiona pełna działalność placówki. Rozpoczęta już procedura dzierżawy obiektu zakończy się pod koniec czerwca br. Przystosowanie budynku na potrzeby Gminnego Centrum Rehabilitacji jest zadaniem kilkuletnim.

- Zgodnie z moimi wcześniejszymi informacjami ma zostać ukończony w tym roku, a wartość zadania przekroczyła kwotę ponad 1 000 000 zł. Warto dodać, że jesteśmy również na ukończeniu procedury przetargowej na wykonanie pozostałej części modernizacji budynku. Pojawi się nowa elewacja, odnowiony zostanie dach i w ramach termomodernizacji będzie nowa stolarka okienna. Te prace mają się zakończyć do końca sierpnia tego roku. W budynku zostały wykonane nowe łazienki z armaturą sanitarną, odnowione podłogi (terakota). Zamontowana jest nowa instalacja nawiewno-wywiewna oraz wstawione nowe okna i drzwi w całym już zmodernizowanym obiekcie - mówi Marcin Czerniec.


Dla polepszania jakości i dostępności usług rehabilitacyjnych w najbliższym czasie podjęte będą stosowne uchwały Rady Gminy, które w ramach konkursu będą gwarantowały udzielanie bezpłatnych świadczeń rehabilitacyjnych dla wybranych grup wiekowych mieszkańców z terenu gminy Kamieniec Ząbkowicki.

- Te działania, będą programem wieloletnim. Całościowo dopełnią ofertę rehabilitacyjną dla naszych mieszkańców - tak jak istniejące już programy profilaktycznych bezpłatnych szczepień dla mieszkańców przeciwko grypie oraz bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi HPV - zapewnia wójt. 

 

FB Marcin Czerniec

 

 

Wasze komentarze

wtorek, 25.6.2019 00:00
5
poniedziałek, 24.6.2019 15:15
3
środa, 19.6.2019 17:11
18
Prywatna Poradnia Podologiczna
Prywatna Poradnia Podologiczna
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa