Półmetek wakacji na KMZB: 157 zgłoszeń do ząbkowickiej policji

czwartek, 4.8.2022 12:35 234 0

To już półmetek wakacji. W tym czasie do ząbkowickiej policji wpłynęło aż 157 zgłoszeń dokonanych przy pomocy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypominamy, że jest to aplikacja dla każdego, kto w prosty sposób chce przekazać Policji swoje spostrzeżenia na temat zagrożeń występujących w jego miejscu zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Ostatnia kategoria jest szczególne ważna i aktualna podczas trwających wakacji. Każdy może wskazać służbom problem występujący w dowolnym miejscu Polski, w którym obecnie się znajduje.

Wakacje to upragniony czas dla każdego. Chcemy czas wolny spędzić bezpiecznie i bez przykrych niespodzianek. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to skuteczne i nowoczesne narzędzie, które pozwala nam sprawdzić czy miejsce które wybieramy na wypoczynek jest bezpieczne. Jednocześnie daje nam możliwość wpływania na bezpieczeństwo w danym regionie Polski przy pomocy jednego kliknięcia. Mieszkańcy powiatu ząbkowickiego w pierwszym miesiącu wakacji przy pomocy KMZB dokonali 157 zgłoszeń. Duża cześć dotyczyła łamania przepisów związanych z ruchem drogowym takich jak przekraczanie dozwolonej prędkości, szczególnie w obszarach zabudowanych, oraz niewłaściwego parkowania. W miesiącach wakacyjnych jednak, w porównaniu do reszty roku, najwięcej jest zaznaczanych miejsc związanych z spożywaniem alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz zażywaniem środków odurzających. Przypominamy, że na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa możemy zaznaczyć również aktualne problemy i spostrzeżenia związane z sezonem wakacyjnym, takie jak:

  • dzikie kąpieliska,
  • miejsca niebezpieczne na terenach wodnych,
  • utonięcia,
  • poruszanie się po ternach leśnych guadami.

Skorzystać z niej może każdy kto chce poprawić bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy. Czasami takie zdarzenie może uratować zdrowie a nawet życie. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą.

Zapraszamy do zapoznania się z filmem instruktażowym dotyczącym korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.Przypominamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

KPP Ząbkowice Śl.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)