Policjant po służbie zatrzymał złodzieja, który ukradł z samochodu torebkę

poniedziałek, 10.5.2021 15:24 2157 4

Mieszkanka powiatu ząbkowickiego pozostawiła w bagażniku zaparkowanego samochodu torebkę z portfelem oraz zrobione chwilę wcześniej zakupy. Okazję wykorzystał złodziej, który na szczęście nie uciekł daleko. Został zatrzymany przez policjanta po służbie. 

fot. ilustracyjne, źródło policja

 

8 maja policjant wydziału kryminalnego ząbkowickiej komendy w czasie wolnym zauważył, iż znany mu z wcześniejszych kradzieży 29-letni mężczyzna posiada przy sobie torebkę wyglądającą na damską. 

- Sprawa wydała mu się tak niezwykła, że postanowił zainterweniować. Niezwłocznie zatrzymał mężczyznę. Okazało się, że w torebce był portfel z dokumentami, kartami płatniczymi jak również pieniądze i zakupy, które nie należały do mężczyzny - informuje st.asp. Katarzyna Mazurek z KPP w Ząbkowicach Śląskich

Okazało się, że złodziej skorzystał z okazji. Zauważył na parkingu sklepowym, że pewna kobieta zostawia torebkę w bagażniku i idzie odstawić wózek sklepowy. Szybko zabrał torebkę z zawartością i oddalił się. Gdyby nie spostrzegawczość i skuteczna interwencja policjanta, kobieta straciłaby nie tylko pieniądze, ale również dokumenty i karty płatnicze. Wszystkie skradzione rzeczy odzyskano.

- Ponownie przypominamy by nie zostawiać wartościowych rzeczy na widoku w miejscu, z którego ktoś mógłby je z łatwością zabrać. Nie trzymajmy w samochodzie dokumentów ani innych wartościowych rzeczy w tym telefonów komórkowych nawet jeżeli oddalamy się jedynie tylko na chwilę. Pamiętajmy: okazja czyni złodzieja. Bądźmy przezorni - apeluje oficer prasowa ząbkowickiej policji. 

 

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Anna wtorek, 11.05.2021 15:05
Brawa dla Pana Policjanta!
hiu wtorek, 11.05.2021 00:37
cóż za sukces ! ludzi okradają na potęgę,e zamiatają im...
poniedziałek, 10.05.2021 20:16
to chyba normalne ....cóż z tego ,że po służbie! Dlaczego...
poniedziałek, 10.05.2021 19:08
PREMIE DAC MU 50 GR HAAHA ZLAPAL BANDYTE JAK NIC...

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz