Policjanci w klasztornych murach rozmawiali z młodzieżą o prawie i odpowiedzialności

czwartek, 25.11.2021 11:23 399 1

Spotkania profilaktyczne policjantów z młodzieżą to doskonała okazja do rozmów na poważne tematy. Tym razem mundurowi gościli w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Henrykowie. Młodzież była szczególnie zainteresowana pojęciami prawniczymi i konsekwencjami prawnymi niewłaściwych zachowań. Żywą dyskusję wywołał natomiast temat zagrożeń płynących z sieci, internetowego hejtu i ochrony danych wrażliwych.

Cykl spotkań profilaktycznych przeprowadzili policjanci w murach Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie. Funkcjonariusze zainteresowali młodych ludzi tematami prawniczymi, pojęciem czynów karalnych oraz konsekwencjami łamania przepisów.

Mundurowi na co dzień zajmujący się profilaktyką, szeroko omówili odpowiedzialność prawną osób nieletnich. Uczniowie poznali termin demoralizacji i jak się ona przejawia. Dowiedzieli się kiedy i za jakie czyny nieletni może odpowiadać karnie oraz co się dzieje z młodą osobą, która nie stosuje się do przyjętych w społeczeństwie norm i łamie obowiązujące przepisy. Nie zabrakło też czasu na omówienie problematyki związanej z przemocą w internecie. Jak się okazało, temat ten wzbudził w uczniach ogromne zainteresowanie. Padało wiele pytań, pojawiło się wiele wątpliwości, które policjanci na bieżąco rozwiązywali.

Młodzi ludzie bardzo często nie są świadomi konsekwencji swojego zachowania oraz faktu, że w sieci nikt nie jest anonimowy. W dzisiejszych czasach, internet jest podstawowym źródłem komunikacji i dlatego tak ważna jest edukacja młodzieży w tym zakresie. Trzeba mieć świadomość, że tak jak w realnym świecie, także w przestrzeni internetowej obowiązują reguły i normy prawne, których należy przestrzegać.

 

KPP w Ząbkowicach Śląskich / st. asp. Katarzyna Mazurek

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Ania czwartek, 25.11.2021 13:44
a już myślałam, że rozmawiali o prawie i sprawiedliwości. UFFFFFFFFFF