Policjanci uratowali małe kotki, strażacy warchlaka, który utknął w korycie rzeki

środa, 8.9.2021 13:00 3529 6

Służby ratunkowe czasami muszą interweniować przy bardzo nietypowych sytuacjach i nieść pomoc nie tylko ludziom, ale także bezbronnym zwierzętom.  Do dwóch takich zdarzeń doszło w ubiegłym tygodniu w powiecie ząbkowickim. Policjanci uratowali małe kotki, a z kolei strażacy pomogli małemu dzikowi.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek 3 września przy drodze między Ożarami a Mąkolnem. Pewien rowerzysta zauważył w przydrożnym rowie młode kotki i poinformował o tym policję. Na miejsce przyjechali mł. asp. Paweł Piątkiewicz oraz mł. asp. Damian Bieńko. Policjanci wyłapali w rowie 4 kocięta, choć nie było to łatwe, bo zwierzaki były bardzo ruchliwe. Kotki były wychudzone, jednak nie bały się ludzi. Znalazły schronienie pod opieką TOZ Ząbkowice Śl. 

- Większość przyjmujących takie zgłoszenie znalazłaby setkę wymówek, że się nic nie da zrobić. Ale nie policjanci z Kamieńca. Młodszy aspirant Paweł Piątkiewicz oraz młodszy aspirant Damian Bieńko nie tylko podjęli interwencję ale wskoczyli do rowu i wyłapali wszystkie kociaki. Kotki są już u nas. Chude jak przecinki, sama skóra i kosteczki, potwornie głodne. Co gorsze w ogóle nie są dzikie, żyły wśród ludzi i same na pewno do tego rowu nie przyszły. Bardzo dziękujemy policjantom za interwencję, pomoc i bardzo się cieszymy, że możemy na nich liczyć, bo nie jest to pierwszy raz kiedy pokazują swoje zaangażowanie w sprawy zwierzęce - podziękowało po interwencji Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Ząbkowicach Śląskich. 

 

Dzień później pomocy bezbronnemu zwierzęciu nie odmówili także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotym Stoku. W sobotę 4 września przed południem zostali poinformowani, że w Mąkolnie w korycie rzeki jest warchlak, który z powodu wybetonowanych wysokich brzegów nie może się wydostać. Stan wody w rzece był niski, ale zwierzę było osłabione. 

Strażacy weszli do koryta rzeki i za pomocą chwytaka wyciągnęli uwięzionego dzika z koryta rzeki, po czym wypuszczono go do pobliskiego lasu.

Przeczytaj komentarze (6)

Komentarze (6)

czwartek, 09.09.2021 20:08
Ja dużo jeżdżę poświecie i twierdze że w Polsce mamy...
niedziela, 12.09.2021 19:16
widac to w Warszawie na demonstracjach jak leją...
Równouprawnienie coś pięknego wtorek, 14.09.2021 14:22
Zgadzam się, powinni lać je jeszcze bardziej, są zbyt łagodni,...
czwartek, 09.09.2021 13:29
Psy pogryzły sie z kotami
Tajson piątek, 10.09.2021 07:45
Proponuję kupić okulary....niedowidzisz.
I środa, 08.09.2021 21:51
Brawo wy, jesteście super