Policja przestrzega: zachowajcie ostrożność za kierownicą, w ostatnim tygodniu lipca 10 zdarzeń drogowych

środa, 3.8.2022 11:47 1220 0

Jest półmetek wakacji. Jedni wyjeżdżają na upragniony urlop, inni z niego wracają. Dochodzi do tego zmęczenie i zmienne warunki pogodowe. Oślepiające słońce, silny deszcz i mocne porywy wiatru powodowały, że kierowcy tracili czujność, a droga hamowania znacznie się wydłużała. Wszystkie te czynniki sprawiły, że ostatni tydzień lipca na drogach powiatu ząbkowickiego był trudny i wymagający dla kierowców. Policja wzywana była w tym czasie do aż 10 zdarzeń drogowych.

 

Do pierwszego zdarzenia doszło w dniu 25 lipca tuż po godzinie 13 w miejscowości Tarnów, gdzie 27-letni kierujący samochodem Audi A3 nieprawidłowo cofając zakończył swój manewr w rowie. Na szczęście jechał sam. Dwie godziny później na drodze dw382 w Olbrachcicach Wielkich kierujący ciągnikiem rolniczym Zetor, mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, wykonując manewr skrętu w lewo nie upewnił się czy jest wyprzedzany, co doprowadziło do zderzenia z samochodem Skoda. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Również w dniu 25 lipca około godziny 22:00 na drodze dw390 przy wyjeździe z miejscowości Złoty Stok kierujący samochodem Peugeot nie dostosował prędkości do warunków jazdy, w wyniku czego na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas, gdzie zderzył się z samochodem Mercedes Sprawca na miejscu przyjął mandat karny.

Dzień później po godzinie 12.00 w miejscowości Bardo kierująca Oplem Vectra, mieszkanka powiatu ząbkowickiego, cofając uderzyła w samochód Skoda Fabia kierowany przez 78-letniego mieszkańca Kłodzka. Sprawczyni zdarzenia drogowego na miejscu przyznała się i przyjęła mandat karny.

Do poważnie wyglądającego wypadku doszło w dniu 27 lipca o godzinie 12.00 przy skręcie do miejscowości Bobolice. Policjanci ustalili, że kierująca samochodem osobowym VW Passat 20-letnia kobieta, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu w wyniku czego najechała na tył prawidłowo skręcającego VW Sharan, którym podróżowały 3 osoby. Dwie z nich zostały zabrane do szpitala. Droga po tym zdarzeniu była przez dłuższy czas zablokowana.

Dzień później doszło do 2 zdarzeń drogowych, obu w Ząbkowicach Śląskich. Pierwsze wynikało z nieprawidłowego zabezpieczenia samochodu Citroen przez 49-letnią mieszkankę powiatu ząbkowickiego, w wyniku czego samochód stoczył się i uszkodził prawidłowo zaparkowanego VW Touran. Kolejne było po godzinie 20.00 Kierująca samochodem Citroen wyjeżdżając z miejsca parkingowego uszkodziła zaparkowane Audi.

Również w Ząbkowicach Śląskich w dniu 29 lipca po godzinie 14.00, 70-letni kierujący Nissanem nieprawidłowo wykonał manewr cofania i uderzył w bok samochodu osobowego Fiat. Sprawca kolizji przyjął mandat karny.

Dzień później po godzinie 12.00 w miejscowości Stoszowice doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Na miejscu policjanci ustalili, że 26-letnia kierująca samochodem BMW nie dostosowując prędkości do warunków jazdy na łuku drogi zderzyła się Seatem Ibiza. Mieszkanka powiatu ząbkowickiego za stworzenie zagrożenia w ruchu przyjęła mandat karny. Tydzień zakończyła kierująca samochodem Audi w Ziębicach. Kobieta nieprawidłowo zabezpieczyła pojazd w wyniku czego stoczył się i uszkodził zaparkowane niedaleko Volvo. Na szczęście w uszkodzonym samochodzie nikogo nie było. 

Jak widać z zestawienia powyższych zdarzeń najczęstszą przyczyną kolizji było roztargnienie i pośpiech. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.

 

asp. sztab. Katarzyna Mazurek/ KPP w Ząbkowicach Śląskich

Dodaj komentarz

Komentarze (0)