Poland Business Run szuka beneficjentów na Dolnym Śląsku

piątek, 23.7.2021 09:53 388 0

Już 5 września wystartuje 10, jubileuszowa odsłona charytatywnej sztafety Poland Business Run. Osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu nadal mają szansę zdobyć pomoc i zostać beneficjentem tegorocznej edycji biegu. Na przestrzeni ostatnich lat Fundacja Poland Business Run pomogła ponad 20 beneficjentom z Dolnego Śląska.

Dotychczas sztafeta we Wrocławiu startowała w okolicy Hali Stulecia, lecz ze względu na pandemię, bieg przybrał wirtualną formułę, a dołączyć do niego można z dowolnego miejsca na świecie.Zeszłoroczna, wirtualna edycja pozwoliła wesprzeć aż 71 beneficjentów z całej Polski, a zebrane środki pozwoliły wesprzeć ich rehabilitację, zakup protez oraz konsultacje medyczne.

Wsparcie dla Dolnoślązaków

Znamy już pierwszych beneficjentów tegorocznej edycji biegu, którzy są związani z Dolnym Śląskiem. Środki zebrane podczas charytatywnej sztafety pomogą im w dofinansowaniu bieżących turnusów rehabilitacyjnych oraz zakupie specjalistycznego sprzętu, ułatwiającego codzienne poruszanie.

Tak jak w przypadku Karoliny, która od urodzenia choruje na wrodzoną sztywność stawów, nowy wózek umożliwi jej swobodniejsze poruszanie się i powrót do pracy, straconej w związku z pandemią. Mimo swojej choroby od zawsze jest osobą aktywną. Zarówno zawodowo, jak i w życiu prywatnym spełnia swoje marzenia oraz wyznaczone cele.

- Marzę o tym, by pomagać osobom z niepełnosprawnościami i być dla nich przykładem, pokazywać, że pomimo przeciwności losu można żyć, funkcjonować, kochać oraz spełniać swoje marzenia  – komentuje Karolina - Nowy wózek zwiększy moją samodzielność i pozwoli na realizacje wszystkich zaplanowanych celów.

Z kolei Marek, dzięki pomocy biegaczy zarówno z Wrocławia jak i całej Polski, będzie w stanie sfinansować turnus rehabilitacyjny w Centrum Rehabilitacji "Znowu w Biegu”, dzięki któremu nauczy się chodzić w specjalistycznej protezie. Rok temu, w wyniku porażenia prądem, stracił prawą nogę na wysokości podudzia oraz przedstopia lewego.

- Bardzo lubię uprawiać sport wszelkiego rodzaju, przed wypadkiem dużo biegałem. Teraz, rok po wypadku, staram się jeździć na rowerze i rozwijać swoją aktywność fizyczną. Zacząłem również grać w piłkę nożną wraz z zawodnikami po jednostronnej amputacji kończyn dolnych  – komentuje Marek - Moim marzeniem jest wystąpić kiedyś na zawodach paraolimpijskich.

Pomagam bardziej

Trwa również kolejna odsłona akcji „Pomagam Bardziej”. Osoby, które chcą włączyć się w pomoc beneficjentom, lecz z różnych przyczyn nie mogą wziąć udziału w biegu, mogą zaangażować się w zbiórkę środków wybranej drużyny. Zespoły, które zbiorą najwięcej funduszy do 31 lipca oraz 5 września, zdobędą tytuł Liderów Wsparcia oraz Żółte Koszulki Lidera, wyróżnienie inspirowane Tour de France.

Aby wesprzeć konkretną drużynę należy wybrać jej nazwę z listy opublikowanej na stronie organizatora w zakładce „Uczestnicy”, a następnie za pomocą przycisku „Pomagam bardziej” wpłacić środki na wsparcie beneficjentów. W tegorocznej edycji koszulki liderów będą przyznawane aż trzy razy, wyłaniając firmy, które najbardziej zaangażowały się w wsparcie potrzebującym. W poprzednim roku, dzięki zaangażowaniu kibiców, udało się zebrać ponad 100 tys. złotych i pomóc w ten sposób kilkunastu beneficjantom.

Zostań beneficjentem biegu

Osoby po amputacjach lub z niepełnosprawnościami narządów ruchu mogą zgłaszać się do Fundacji Poland Business Run, by dołączyć do grona beneficjentów tegorocznego biegu. Forma wsparcia zależy od indywidualnej sytuacji każdej osoby, a jego wysokość wynosi maksymalnie 50 tys. zł, które można przeznaczyć na dofinansowanie do zakupu protez lub sprzętu rehabilitacyjnego, albo 5 tys. zł w przypadku rehabilitacji, konsultacjimedycznych oraz pomocy psychologicznej. W celu zgłoszenia należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej fundacji oraz skompletować wymagane dokumenty m.in. kopie orzeczenia o niepełnosprawności, kopie dokumentacji medycznej oraz specyfikację protezy w przypadku starania się o dofinansowanie. Komplet dokumentów należy wysłać pocztą na adres fundacji. Po zapoznaniu się ze zgłoszeniem, przedstawiciele Poland Business Run skontaktują się z wybranymi osobami.  Szczegółowe informacje dot. zgłoszeń znajdują się na stronie internetowej fundacji w zakładce „beneficjenci”.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)